28 ŞUBAT 2020 CUMA

TEZEĞE KONAN SİNEKLER YİNE BOMBA YAĞDIRDI

İşgal ettiği Filistin topraklarında korku içinde yaşayan siyonist katil İsrail yine Gazze’ye bomba yağdırdı. Filistin’i, siyonistlerin işgaliyle şimdilik tezeğe konan sinekler istila etse de, elbet gül bahçesi Filistin’de iğreti duran sinekler defolup gidecek.


TEZEĞE KONAN SİNEKLER YİNE BOMBA YAĞDIRDI

FİLİSTİN'E ÜŞÜŞEN SİNEKLER DURDURULMALI

Siyonist katil İsrail, işgal ettiği Filistin'in Gazze şehrine önceki geceden bu yana savaş uçaklarıyla bomba yağdırdı. 13 Filistinli'nin şehid olduğu saldırılarda, çok sayıda da yaralı var. Gazze'nin Rimal Mahallesi'nde yıkılan 7 katlı bir bina, kreş ve anaokulu görüntülere yansıdı. Harebe bir şehre uyanan Gazzeliler, tezeğe konan sinekler gibi Filistin'e üşüşen siyonistlerin durdurulmasını istedi. Siyonist İsrail'in düzenlediği bombardımana karşılık veren Hamas ve İslami Cihad'ın da aralarında bulunduğu Filistinli direniş grupları tarafından düzenlenen roket saldırısında da bir İsrailli terörist ağır yaralandı.

TÜM BUNLARIN SEBEBİ NETANYAHU'DUR

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, Abbas, gerçekleştirdiği görüşmelerde, saldırıların derhal durması ve bölgenin yıkıma sürüklenmemesi için uluslararası topluma çağrıda bulundu. Siyonist İsrail'in  parlamentosunda olan Arap milletvekili Ahmed et-Tıybi de "Hem Filistin hem de siyonistlerin kanının akmasına sebep olan kişinin Netanyahu olduğunu bilmesi gerekiyor" ifadesini kullandı ve saldırıların durdurulması ve Gazze'ye yönelik ablukanın kaldırılması çağrısı yaptı. Öte yandan Hamas, Gazze'ye İsrail hava saldırılarının devam etmesi durumunda Aşdod ve Birşeba şehirlerine roket atmaya devam edeceğini söyledi.

GAZZE ŞEHİDLERİNİ UĞURLADI

Katil İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırısında şehid olan 22 yaşındaki Filistinli Muhammed Avde için Gazze'nin Beyt Lahiya bölgesinde cenaze töreni düzenlendi.

TÜRKİYE, HAKLI DAVASINDA FİLİSTİN'İN YANINDADIR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Gazze'ye yapılan saldırılar İsrail'in hukuk tanımaz, zorba ve işgalci tutumunu bir kez daha göstermiştir. Filistin topraklarını açık hava hapishanesi haline getirmek isteyen ve Kudüs'ün statüsünü değiştirerek provokasyon yapan İsrail'in işgalci ve yayılmacı politikalarına bütün dünya 'dur' demelidir" dedi. Filistinli şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa dileyen Kalın, "Türkiye, haklı davasında Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir" ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

  467561

-