TSK, HAİNLERİN KAFASINI KOPARTIYOR

Son teknolojiyle üretilen teçhizata ve silahlara sahip Mehmetçik, yurtiçinde ve yurtdışındaki hain teröristlere göz açtırmıyor. Önceki gün Kuzey Irak’taki terörist inlerini bombalayan Türk Silahlı Kuvvetleri 5 teröristi itlaf ederken, sadece Kasım ayında, Türkiye sınırlarında yuvalanan teröristlerden 170’ini de etkisiz hale getirdi.


TSK, HAİNLERİN KAFASINI KOPARTIYOR

MEHMETÇİK, TERÖRİSTLERE GÖÇ AÇTIRMIYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT), ülkenin huzur ile kardeşliğini bozmaya çalışan terör örgütlerine yönelik amansız takibi, güvenlik korucularının da desteğiyle kararlılıkla devam ediyor. Sadece Kasım ayında, yurt içi ve dışındaki hava ve kara operasyonlarında aralarında örgütün sözde sorumlularının da yer aldığı 170 terörist itlaf edildi.

KUZEY IRAK'TA 5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

TSK'nın twitter hesabından, hava harekatlarına ilişkin yapılan bilgilendirmede Kuzey Irak'ta ininde saklanan 5 teröristin itlaf edildiği belirtildi. Açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin ve Metina bölgelerine dün ve bugün düzenlenen hava harekatlarında, bölücü terör örgütüne ait mağara ve sığınaklar imha edildi, üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki silahlı 5 terörist etkisiz hale getirildiği dile getirildi.

ALPARSLANLAR VE KILIÇLAR 40 TERÖRİSTİ İTLAF ETTİ

Muş'ta terör örgütü PKK'ya yönelik başarılı operasyonlar yürüten jandarmanın özel harekat ve komando birliği, bu mücadeleyi zorlu coğrafyaya rağmen kararlılıkla sürdürüyor.

Malazgirt ilçesinde 27 Temmuz 2015'te İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı şehit eden teröristleri etkisiz hale getiren güvenlik güçleri arasında yer alan jandarmanın "Alparslanlar" ve "Kılıçlar" adlı özel birliği, karlı dağlarda yürüttüğü mücadelede, teröristlerin korkulu rüyası oldu. "Alparslanlar" ve "Kılıçlar", yaklaşık 2,5 yılda 40 teröristi etkisiz hale getirdi.

TERÖRLE AMANSIZ MÜCADELE EDİYORUZ

Çin, Kırgızistan ve İran'a ziyaretlerde bulunacak olan TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın ilk durağı Çin oldu. Son olarak İran'da düzenlenecek "Terörizmle Mücadele ve Bölgesel İş birliğinin Geliştirilmesi" konulu konferansa katılacaklarını söyleyen Yıldırım, “Türkiye uzun yıllardır PKK, şimdilerde YPG, DHKP-C, DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütlerine karşı amansız, ciddi bir mücadele yürütmektedir. Bu mücadelede bölgesel iş birliğinin ve terörle mücadeledeki anlayış birliğinin, standart farklılıklarının ortadan kaldırılmasının başarı için elzem olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Yorum Yaz

  211160

-