14 AĞUSTOS 2020 CUMA

‘TÜRKİYE KAYNARSA BERLİN YANAR, LONDRA KAOSA YATAR’

Dün partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hayırcılara destek olup, Türk bakanların konuşmasını engelleyen Batı Terör Örgütü’nün Avrupa koluna çok sert tepki gösterdi. Türkiye'nin bekasının kökünü kurutmak isteyenlerin azı dişini söküp, nefeslerini kesmenin bir milli diriliş ve silkiniş hamlesi olduğu tespitini yapan Bahçeli, MHP'nin bu hamlelere her şartta destek olacağının altını çizdi.


‘TÜRKİYE KAYNARSA BERLİN YANAR, LONDRA KAOSA YATAR’

Yeni Söz / Haber Merkezi

 “Beka oyuncak değildir, oyun değildir, şaka değildir, şarlatanların lütfuna, tesadüflerin akıntısına asla bırakılamayacaktır” diyen Bahçeli, Almanya, Hollanda ve Avusturya'nın peş peşe aldığı Türkiye aleyhtarı kararlara karşı da şu uyarıda bulundu: “Türkiye kaynarsa Berlin yanacaktır. Türkiye kaybederse Londra kaosa yatacaktır!”

BERLİN İRADESİNİ KANDİL'E DEVRETMİŞ

Avrupa'da yaşayan Türklerin referandumu konusunda bilgilendirilmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Bundan Almanya niye ürpermiş, niye rahatsız olmuştur? Türkiye Cumhuriyeti'nin bakan ve milletvekillerinin konuşmaları hangi demokratik hak ve yetki dayanarak engellenmiştir? Almanya eğer PKK'nın dayatma ve telkiniyle AK Partili bakan ve milletvekillerinin vatandaşlarımızla buluşmasını sabote ediyorsa biz bunu açıkça Türkiye düşmanlığı sayar, Berlin'in iradesini Kandil'e devretmiş kabul ederiz” dedi.

PKK'YLA YATIP FETÖ'YLE KALKIYORLAR

Başbakan Merkel'in tahammülsüzlüğünün kabardığını belirten Bahçeli, “Yoksa Almanya hayır cephesinde yerini almıştır da bizim mi haberimiz olmamıştır? Yaklaşık 4 milyon vatandaşımızın yaşadığı Almanya, Türkiye'ye karşı örtülü faaliyetlerin elebaşı ülkelerden birisidir. Ve de PKK'yla yatıp FETÖ'yle kalkmaktadır. Biliniz ki koynunda Mehmetçik katillerini barındıranlar doğrudan doğruya dökülen şehid kanlarında iz ve parmakları olan maskeli vandallardır” şeklinde konuştu.

AYAĞINI DENK AL AVRUPA

Almanya'nın yaptığının kabullenemeyeceğinin altını çizen Bahçeli eleştirilerini şöyle sürdürdü: “Türkiye kaynarsa Berlin yanacaktır. Türkiye kaybederse Londra kaosa yatacaktır. Batı başkentlerinde terör örgütleri besiye çekildi. Teröristler Fransa'da alkışlandı, aklanmaya çalıştı. Hala mı haçlı aklı devrede? Tek dişi kalmış canavarın Türk milletine zincir vurmaya çalışması hangi özgürlük ve insan hakkına sığacaktır? Almanya PKK'nın telkinleriyle AK Partili bakan ve vekillerin konuşmalarını engelliyorsa biz bunu tehdit sayarız. Avrupa ülkeleri kültürde Grek, dinde Hristiyan, hukukta Roma'ya bağlıdır. Almanya'nın yolu yol değildir, acilen dönmelidir!”

ABD AYMAZ KOVBOY HAVALARINDA

Fırat Kalkanı Harekâtı'nın yeni hedefinin Menbiç olduğu hatırlatan Bahçeli, “Böylesi bir dönemde ABD'nin Menbiç'te bulunan PYD-YPG'li teröristlere ağır silah ve zırhlı araç yardımında bulunması iyi niyetle değerlendirilemez. ABD'nin bunca ikazlara rağmen hâlâ teröristleri silahlandırması tam bir kovboy aymazlığıdır ve samimiyetle de izah edilebilecek bir yanı yoktur. Rakka'ya yönelik operasyon için bir yanda Türkiye'nin desteği elzem görülürken, diğer yanda YPG-PYD'nin silahla donatılması kafamızda çok fazla kuşku ve soruya yol açmaktadır" ifadelerini kullandı. 

‘ERDOĞAN'I YALNIZ BIRAKMAYACAĞIM'

Partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin suallerini cevaplayan Bahçeli, “Alman yönetiminin, Hollanda ve Avusturya yönetiminin tutumları değişmediği takdirde Sayın Cumhurbaşkanı eğer Avrupa'ya gidecekse onu yalnız bırakmayacağım” diye konuştu. 

‘KILIÇDAROĞLU 9 OCAK'TA KALMIŞ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum konusunda devirdiği çam ile ilgili de bir suali cevaplayan Bahçeli, “9 Ocak'tan itibaren geçen süre içerisinde hadiseleri çok yakinen takip etmediği anlaşılıyor. Değerli danışmanları var. Özellikle onlarla bu konuyu sohbet etmesinde yarar var” diyerek Kılıçdaroğlu'nun cehaletini ifşa etti.

‘ÜLKÜCÜ YARIM BIRAKMAZ'

MHP'den ihraç edilen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a yönelik protesto hakkında da konuşan Bahçeli, hadiseyi değerlendirecek bir hususun bulunmadığını belirterek,  “Bunun neresini değerlendireyim. Bir kişi kürsüyü yıkıyor, kimseye bir şey olmuyor. Ülkücü hiçbir şeyi yarım bırakmaz” sözleriyle ülkücülerin bu hadiseyle bir ilgisi olmadığını dile getirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bekasının kökünü kurutmak isteyenlerin azı dişini söküp, nefeslerini kesmenin MHP'nin her şartta destek olacağı milli diriliş ve silkiniş hamlesi olduğunu söyledi.

"Beka oyuncak değildir, oyun değildir, şaka değildir, şarlatanların lütfuna, tesadüflerin akıntısına asla bırakılamayacaktır." ifadesini kullanan Bahçeli, bundan dolayı 16 Nisan'da Türklüğün bekası için evet diyeceklerini kaydetti. Geçen haftadan bu tarafa Almanya, Hollanda ve Avusturya'dan hazımsızlığın daniskası demek olan Türkiye aleyhtarı kararların birbirini izlediğini belirten Bahçeli, Avrupa Türklüğünün Türkiye'deki demokratik süreçlere katılıp görüş, fikir ve tercihlerini yansıtması en doğal ve yasal hakkı olduğunu dile getirdi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Berlin iradesini Kandil'e devretmiş'

"Avrupa'da yaşayan vatandaşları 16 Nisan Referandumu konusunda bilgilendirmenin, onlara açıklayıcı bilgiler vermenin siyasi partilerin de doğru ve olması gereken bir faaliyetidir. Bundan Almanya niye ürpermiş, niye rahatsız olmuştur? İfade hürriyetine gem vurmanın esas gayesi nedir? Türkiye Cumhuriyeti'nin bakan ve milletvekillerinin konuşmaları hangi demokratik hak ve yetki dayanarak engellenmiştir? Almanya eğer PKK'nın dayatma ve telkiniyle AKP'li bakan ve milletvekillerinin vatandaşlarımızla buluşmasını sabote ediyorsa biz bunu açıkça Türkiye düşmanlığı sayar, Berlin'in iradesini Kandil'e devretmiş kabul ederiz.

‘Koynunda Mehmetçik katillerini barındıran vandallar'

Siyasi parti temsilcilerinin vatandaşlarımızla kanuni hak ve sınırlar çerçevesinde bir araya gelme arzusu anlaşılan Şansölye Merkel'in tahammülsüzlüğünü kabartmıştır. Adalet Bakanı'nın, Ekonomi Bakanı'nın, dün de Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı'nın vatandaşlarımızla toplantı istek ve beklentilerini sudan bahanelerle kasıtlı olarak kösteklemenin başka bir izahı olamayacaktır. Yoksa Almanya hayır cephesinde yerini almıştır da bizim mi haberimiz olmamıştır? Yaklaşık 4 milyon vatandaşımızın yaşadığı Almanya, Türkiye'ye karşı örtülü faaliyetlerin elebaşı ülkelerden birisidir. Ve de PKK'yla yatıp FETÖ'yle kalkmaktadır. Biliniz ki koynunda Mehmetçik katillerini barındıranlar doğrudan doğruya dökülen şehit kanlarında iz ve parmakları olan maskeli Vandallardır.

‘Yaşamak bize haram olsun'

Biz dün Türkiye'yi teslim almak için olmadık yollara başvuranlara boyun bükmedik, yine bükmeyeceğiz. Diyorum ki karşımızda saf saf dizilip, canilerin arkasına saklanarak Türkiye'ye zehir kusanlarla, fitne saçanlarla son neferimize, son ferdimize kadar haklı mücadelemizi sürdürmezsek yaşamak bize haram olsun."

‘Hoşgörüyle kabullenmemiz akla ve mantığa aykırı'

"Almanya'nın yolu yol değildir acilen dönmelidir." diyen Bahçeli, bu sözün aynı zamanda Türkiye'ye şaşı bakan diğer ülkeler için de geçerli olduğunu belirtti.

Gurbet ellerdeki vatandaşların ülke ve vatanları için söyleyecek sözleri olduğunu, buna mani olmanın ahlak, demokrasi ve hukuku imha etmek, yok saymak olacağını kaydeden Bahçeli, "Bizim de bunu hoşgörüyle kabullenmemiz akla ve mantığa aykırıdır. Almanya'da varlık ve birlik mücadelesi veren, bu ülke vatandaşlığını elde etmiş kardeşlerimizin gelişmelerden çok şikayetçi oldukları da açıktır. İnanıyorum ki Türk vatandaşları ortak bir irade ve şuurla, Alman siyasetindeki dengesizliğe müdahil olacaklar, tepki ve eleştirilerini demokratik yollardan mutlaka göstereceklerdir." değerlendirmesinde bulundu.

‘ABD'nin yaptığı tam bir kovboy aymazlığı'

Fırat Kalkanı Harekatı'nın yeni hedefinin Menbiç olduğunun bilindiğini anımsatan Bahçeli, "Böylesi bir dönemde ABD'nin Menbiç'te bulunan PYD-YPG'li teröristlere ağır silah ve zırhlı araç yardımında bulunması iyi niyetle değerlendirilemeyecektir. ABD'nin bunca ikazlara rağmen hala teröristleri silahlandırması tam bir kovboy aymazlığıdır ve samimiyetle de izah edilebilecek bir yanı yoktur. Rakka'ya yönelik operasyon için bir yanda Türkiye'nin desteği elzem görülürken, diğer yanda YPG-PYD'nin silahla donatılması kafamızda çok fazla kuşku ve soruya yol açmaktadır." dedi.

‘Türkiye kaynarsa Berlin yanar'

Türkiye kaynarsa Berlin yanacaktır. Türkiye kaybederse Londra kaosa yatacaktır. Batı başkentlerinde terör örgütleri besiye çekildi. Teröristler Fransa'da alkışlandı, aklanmaya çalıştı. Hala mı haçlı aklı devrede? Tek dişi kalmış canavarın Türk milletine zincir vurmaya çalışması hangi özgürlük ve insan hakkına sığacaktır? Almanya neden ürpermiştir. Türkiye Cumhuriyeti bakanlarının konuşmaları neden engellenmiştir. Almanya PKK'nın telkinleriyle AKP'li bakan ve vekillerin konuşmalarını engelliyorsa biz bunu tehdit sayarız. Almanya hayır cephesinde yerini almıştır da bizim mi haberimiz olmamıştır. PKK'yle yatıp FETÖ'yle kalkmaktadır. Avrupa ülkeleri kültürde Grek, dinde Hristiyan hukukta Roma'ya bağlıdır. Almanya'nın yolu yol değildir, acilen dönmelidir."

‘Erdoğan'ı yalnız bırakmayacağım'

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Avrupa'nın tutumuyla alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yapıp yapmadığı sorulan Bahçeli, Erdoğan ile herhangi bir görüşmesinin olmadığını söyledi.

Bahçeli, "Alman yönetiminin, Hollanda ve Avusturya yönetiminin tutumları değişmediği takdirde Sayın Cumhurbaşkanı eğer Avrupa'ya gidecekse odu yalnız bırakmayacağım." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı İlnur Çevik'in referanduma ilişkin sözleri sorulan Bahçeli, Çevik'in bir bildiği varsa söylemesini istedi.

‘Kılıçdaroğlu 9 Ocak'ta kalmış'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum sonrasında Başbakanlığın devam edeceği söylemine de değinen Bahçeli, "9 Ocak'tan itibaren geçen süre içerisinde zannediyorum olayları çok yakınen takip etmediği anlaşılmaktadır. Değerli danışmanları var. Özellikle onlarla bu konuyu sohbet etmesinde yarar var." dedi.

‘Ülkücü hiçbir şeyi yarım bırakmaz'

Eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'a yönelik protestoya yönelik görüşleri sorulan Bahçeli, olayı değerlendirecek bir hususun bulunmadığını ifade etti. Bahçeli, "Bunun neresini değerlendireyim. Bir kişi kürsüyü yıkıyor, kimseye bir şey olmuyor. Ülkücü hiçbir şeyi yarım bırakmaz." değerlendirmesinde bulundu.

08-YS-SYF01-r_3

Yorum Yaz

  795102

-