3 HAZİRAN 2020 ÇARŞAMBA

TÜRKİYE’NİN RESTİ AB’YE KORKU SALDI: MÜLTECİLER KAPIDA


TÜRKİYE’NİN RESTİ AB’YE KORKU SALDI: MÜLTECİLER KAPIDA

Sığınmacı kriziyle ilgili bir türlü somut adımlar atamayan Avrupa Birliği'nden çatlak sesleri yükselmeye başlarken Türkiyenin mülteciler konusundaki sert tutumu ve resti de AB'ye korku saldı. AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye'yle varılan mutabakatın çökme riski bulunduğunu söyledi.
Juncker, Avusturya'nın Kurier gazetesine verdiği demeçte, Türkiye ve AB arasında varılan mutabakata ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Mutabakat çöker mi?" sorununa Juncker, "Risk büyük. Mutabakatın başarısı kırılgan. Cumhurbaşkanı Erdoğan, defalarca anlaşmayı sonlandırmak istediğini ima etti" dedi. Juncker, mutabakatın çökmesi durumunda Avrupa'ya yeniden sığınmacı akışının başlayacağını belirterek, AB'nin kapısındaki mültecilerden korktuğunu ima etti.

  1. İnsan hak ve özgürlüklerine olağanüstü değer veren Avrupa'nın hizmetini mülteciler de görmek ve yaşamak ister .. Hem ısrarla Avrupa'ya gitmek isteyen mültecilerinde bu özgür tercihlerine saygı duymalı...Avrupa neden rahatsız oluyor? Hak... Özgürlükler...demokrasiden ne anladığınızı gösterdiniz....

  2. Cumhurbaşkanı Erdoğan defalarca anlaşmayı sonlandırmak istediğini söyledi. İyi yaptı. Çünkü anlaşma şartlarına uymayan sizlersiniz.

Yorum Yaz

  103900

-