22 EYLÜL 2020 SALI

TÜRKİYE, ŞEYTANÎLERİN YALANLARINI YÜZÜNE ÇARPACAK

Sınırımızda bir ‘terör koridoru’ oluşturma peşinde olan ABD, planlarını bozan ve teröristlerinin binlercesini kısa bir sürede imha eden Mehmetçik’i durdurmak için geliyor. Ankara ise ‘Amerikan Yalanları’ dosyasıyla cevap verecek.


TÜRKİYE, ŞEYTANÎLERİN YALANLARINI YÜZÜNE ÇARPACAK

Suriye'nin kuzeyinde terör koridoru oluşturma hayallerini yerle bir eden Zeytin Dalı Harekatı'nın bitirilmesini isteyen ABD, Türkiye'de çok kalın bir ‘Amerikan yalanları' dosyasıyla karşılanacak. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral Herbert Raymond McMaster, “Verdiğiniz hiçbir sözü tutmadınız, şimdi de söz değil sahadaki icraatları görmek istiyoruz” cevabı alacak.

Tillerson ve McMaster'ın kritik ziyaretleri öncesi Washington ABD basını üzerinden  görüşmelerde “Afrin harekatının sınırlandırılması veya durdurulmasınının” isteneceği mesajı verildi.

‘Amaçları güvenlik değil terör'

İki ülke arasında görüşmelerde ABD'nin “Sınır güvenliğiniz için, terör örgütlerinin füzelerinin menzili olan 30 km'lik güvenlikli bölge oluşturulması ve sınırlı harekat” gibi tekliflerde bulunduğu, Türkiye'nin de bunları “ABD'nin amacı Türkiye'nin güvenliğinden çok, PYD/PKK'ya Afrin, Münbiç ve Fırat'ın doğusunda 30 km'lik hattın dışında kalan güvenli bir koridor oluşturmak” şeklinde değerlendirdiği öğrenildi.

ABD'nin yalan rüzgârı

‘Diktatör Esad'ı devirip demokrasi getirmek için muhalifleri destekleyeceğim' diyerek Suriye'ye giren ABD, daha sonra öncelikli hedefinin rejim değil DAEŞ'le mücadele olduğunu açıkladı. Adeta terör örgütü PYD/PKK'ya meşruiyet oluşturmaya çalıştı.

Suriye'deki gerçek muhalefet olan ve bu ülkenin Arap, Kürt ve Türkmenlerinden oluşan Özgür Suriye Ordusu yerine Türkiye'yi hedef alan terör örgütü PYD/PKK'yı destekledi.

Türkiye'nin ‘DEAŞ'a karşı harekatı birlikte yapalım' teklifine karşın PYD/PKK ile hareket etti. “DEAŞ'tan temizlendikten sonra PYD Münbiç'ten çekilecek” sözünü yerine getirmediği gibi bölgedeki komutanlarını Münbiç'e göndererek Türkiye'ye “gelirseniz karşılığını bulursunuz” mesajı verdi.

Aynelarap'ın (Kobani) ardından Arap nüfusun yaşadığı Tel Abyad, Münbiç ve Afrin üzerinden Akdeniz'e açılan bir ‘terör koridoru' haritası ortaya çıktı.

PYD'ye verdiğim silahları, Rakka DEAŞ'tan kurtarılınca geri toplayacağım” diyen ABD, bizzat Başkanı Trump tarafından verilen “Silah sevkiyatı durdu” sözlerine rağmen tırlar ve uçaklarla ağır silah sevkiyatını sürdürdü.

Siyonistlere anında sahip çıktılar

İsrail, Suriye'deki İran hedeflerine yönelik hava harekatı başlattı. Esad karşılık verdi: Hava savunma sistemleri İsrail uçağını düşürdü. ABD'den İsrail'e destek geldi: Yanındayız.

İsrail Suriye'de bulunan "İran hedeflerine" saldırı düzenlemiş, saldırıda bir İran İHA'sını da vurmuştu. İsrail ordusu bu sırada jetlerinin uçaksavar ateşiyle hedef alındığını ve bir F-16'nın düştüğünü açıklamıştı.

Yorum Yaz

  037793

-