29 EYLÜL 2020 SALI

TÜRKİYE VARSA YETİM DEĞİLSİNİZ

Tüm dünya mazlumlarına ve yetimlerine kucak açan Türkiye, Babu'l-Aman Yetimhanesindeki 32 çocuğun maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılıyor. Yetim çocuklardan Ahad, “Türkler bizim okuma-mızı sağlıyor, anne-baba rolü üstleniyor’ dedi.


TÜRKİYE VARSA YETİM DEĞİLSİNİZ

YETİMHANENİN MASRAFLARINI TÜRKİYE KARŞILIYOR

Halkın refah seviyesinin yüksek olmadığı Bangladeş'te yetim kalan çocuklar için Dakka'da inşa edilen Babu'l Aman Yetimhanesinin bir yıllık işletim masrafları geçen aralık ayında İHH İnsani Yardım Vakfı ile Esenler Özel Devran Koleji arasında imzalanan "Kardeşlik Protokolü" ile üstlenildi.

ANNE-BABALARIMIZIN EKSİKLİĞİNİ HİSSETTİRMİYORLAR

Ebeveynlerinin maruz kaldığı çeşitli kaza, salgın hastalık ve sağlık gibi sorunlardan dolayı yetim kalan toplam 32 çocuktan biri olan 12 yaşındaki Abdül Ahad, “Türkiye bize kendi çocuklarıymış gibi bize bakıyor. Onlar bizim okumamızı sağlıyor. Ebeveynlerimizden eksikliğini Türkler sayesinde gideriyoruz" dedi.

TÜRKLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Odasında Türkiye ve Bangladeş bayraklarının yer aldığı bir resim olan 12 yaşındaki Farzul Vahid, Türkiye'nin kendileri için büyük anlam ifade ettiğini kaydetti. Türkiye'nin yardımlarının hayatta başarılı olmalarına büyük katkı sunduğunu belirten Vahid, "Türkler bize yalnız olmadığımızı gösteriyor. Onlara çok teşekkür ediyor, her zaman burada görmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

FARKLI ALANDA DERSLER GÖRÜYORUZ

Yetİmhanedekİ bir gününü anlatan öğrencilerden 14 yaşındaki Şehadet Hasan Rafi, yaptığı açıklamada, "Günlerimiz sabah namazıyla başlıyor, ardından okula gidiyoruz. Burada başta matematik, İngilizce ve Arapça olmak üzere birçok farklı alandan dersler görüyoruz. Okul sonrası oyun oynayarak, ödevlerimizi yaparak çalışmalarımıza yurtta devam ediyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

  784473

-