4 AĞUSTOS 2020 SALI

ÜLKENİN BİRLİĞİ, BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN 'EVET' DİYORUZ

MHP Genel Başkanı Yardımcısı Günal, 'Öncelikle ülkenin birliği, bütünlüğü için 'Evet' diyoruz. Türkiye'nin dirilişine, toparlanmasına 'Evet' diyoruz. Mahkemelerin tarafsızlığına 'Evet' diyoruz' dedi.


ÜLKENİN BİRLİĞİ, BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN 'EVET' DİYORUZ

Türk milletinin ciddi sıkıntılar yaşadığını, hem terör kuşatması altında hem de 15 Temmuz'da yaşanan hain FETÖ saldırısı ile mücadele ettiğine dikkati çeken Günal, halihazırda OHAL'in devam ettiğini, bunun da ötesinde Türkiye'nin Suriye sınırında, Irak tarafında yaşanan gelişmeler ile ciddi anlamda sıkıntıya düştüğünü söyledi.

‘Türkiye'nin dirilişine ve toparlanmasına 'Evet' diyoruz'

Günal, Türklerle hesabı olan herkesin sıraya girmiş durumda olduğuna işaret ederek, bunlara hiçbir şekilde pabuç bırakmayacaklarını, MHP'nin ülkesine düşman şer cephelerine gerekirse tek başına karşı duracak bir parti olduğunu dile getirdi.

Anayasa referandumunda MHP için asıl önemli olanın ülkenin üniter yapısını korumak, federasyona yol açmamak, Türklüğü Anayasa'dan kaldırmayacak ve tartıştırmayacak yapının oluşması olduğunu kaydeden Günal, "Biz özü itibarıyla 'Evet' diyoruz ama öncelikle ülkenin birliği, bütünlüğü için 'Evet' diyoruz. Türkiye'nin dirilişine ve toparlanmasına 'Evet' diyoruz. Mahkemelerin tarafsızlığına 'Evet' diyoruz. 18 yaşındaki gençlerimizin önünün açılmasına, siyasete girmesine 'Evet' diyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

  635678

-