28 MAYIS 2020 PERŞEMBE

Hasret Yıldırım

ÜSTAD KADİR MISIROĞLU’NA SALDIRAN EKREM ŞAMA’YA CEVAP

Hasret Yıldırım

Şaşırmadık!. Siz de şaşırmayacaksınız!.

Sosyal medya üzerinden, vâkıf olmadığı bir mevzuu sadece parti militanlığı yaparak, farklı garezler üzerinden şekillendirip; Üstad Kadir Mısıroğlu'na saldıran, Ekrem Şama isimli şahsa cevabımdır… Üstadım “Olgunluğun en bariz göstergesi, dedikodu ve iftiraya tahammüldür.” buyursa da, haddim olmayarak, biz sustukça saldıranların ağzının payını vermeye devam edeceğiz inşaallah…

Üstad Kadir Mısıroğlu, 17 Haziran Cumartesi günü, saat 17:00'den itibaren, TDV İstanbul Kitap ve Kültür Fuarı'nda bulunan, Sebil Yayınevi standında kitaplarını imzalayıp okuyucularıyla hasbihâl ediyordu. Saat 18:00 civarı, 25 yaşlarında, bir şahıs standın önüne gelip; Üstad'ın önündeki masada bulunan "Lozan Zafer mi Hezimet mi" isimli eseri eline alarak, târiz eden bir üslûp ve ses tonuyla "Sizce Lozan Zafer mi, Hezimet mi?" diyerek kitabı Üstad'a doğru salladı. Üstad, gâyet sâkin "Bunun cevabını kitabımda yazdım" deyince, şahıs umduğunu bulamamış olacak ki, kitabı bırakarak uzaklaştı.

Tabii üslûbu sebebiyle şahsen göz ucu ile takip ettiğim şahıs, bir kaç tur attıktan sonra tekrar standa geldi ve "Siz eserlerinizde ve konuşmalarınızda Atatürk (şahıs öyle dedi, bizim atamız değil) aleyhine hareket ediyorsunuz. Onun da bir sürü seveni ve destekleyeni var. Bu fikriyâtınız hâlâ aynı mı, yoksa değişti mi?" dedi.

kadir-misiroglu

Bunun üzerine Üstad, "Benim bir tek yüzüm var, 20'li yaşlarda bir genci memnun edeyim diye şahsiyetimden mi vazgeçeyim? Evvelden hangi fikri taşıyorsam, o fikir üzereyim. Sen beni hiç tanımamışsın. Hadi işine git!." dedi. Bunun üzerine şahıs agrasifleşip, m.kemal lehine ve kemalizm ile alâkalı bir şeyler söylemeye başladı. Üstad da ayağa kalkıp "Ateistlerin de bir sürü seveni takip edeni var. Onları da mı alkışlayalım? Ben farklı düşünemez miyim? Sen çocuksun. Seninle bu şekil konuşmam, hadi git!." dedi...

Her şeyi bir kenara bırakalım, karşısında 84 yaşında bir Zât-ı Muhterem'in olduğunu unutan veya kasten yapan şahıs, bağırıp "Sen kimsin de benimle böyle konuşuyorsun?" dedi. Bende standın arkasından çıkarak, "Sen kimsin de, 84 yaşında biriyle böyle konuşuyorsun?" deyip, şahsı çıkarmak için kolundan tutup standdan uzaklaştırmaya çalışırken, araya bizim arkadaşlardan biri de girip şahsı itmeye başladı. Orada bulunanlar şahsı tutacaklarına, bizi tuttular. Bir itiş-kakış oldu.

Bundan cesaret alan şahıs, naralar atarak, küfürler savurarak mukâvemet gösterdi. O sırada güvenlikler gelerek şahsı dışarı çıkardılar. Arbede esnasında başka ne olduğunu görmedim. Ben mevzuun direkt içinden gördüklerimi ve yaşadıklarımı harfi harfine yazdım...

 

Ekrem Şama Denen PARTİ MİLİTANI Neler Uydurdu?

Peki, Ekrem Şama denen PARTİ MİLİTANI mevzu ile alâkalı ne demiş? Buyrun okuyalım:

ekrem-sama

ŞAŞTIK KALDIK, SİZ DE ŞAŞACAKSINIZ!

Dün Bayezit Kitap fuarındaydık.

Dostlarımızla söyleşiler yaptık, kitaplarımızı imzaladık.

Birden bir kargaşa koptu. Küfür kıyamet, tekme tokat!

4-5 kişi bir adamı karga tulumba döverek fuardan attılar.

Sonra öğrendik:

Bir yazar kitap imza ve söyleşi standı açmış. Hemen yakınımızda.

Okuyucu bir iki soru sormuş. Galiba biraz aykırı sorular.

O da bu sorulara edebince ve ustrubunca cevaplar vereceği yerde, adamlarına kaş göz işareti yapmış.

Tekme tokat, küfür hakaret herifi benzetmişler ve fuar alanından dışarı atmışlar.

Hangi yazar mı?

Anlamadınız mı kim olduğunu?

Hani yaşlı başlı, kelli felli, bastonlu fesli, kaide kuralın işlemediği, mısır koçanı kadar sigara ağzından düşmeyen adam!

Hani şu işine gelmeyen soruları sorana bastonla hamle yapan beyni yorgun adamı tanımadınız mı?

Hala anlamadınız mı?

Kuzum siz hiç böyle yerlere gitmez misiniz?

Hiç beyni metal yorgunluğuna uğramış yazar tanımaz mısınız?

 

Masabaşı Yazıya Maddeler Halinde Cevabımız

 1. Arbede esnasında itiş kakış olmuştur. Lâkin kesinlikle en ufak sövme kelimesi geçmemiştir.
 2. Yukarıda tafsilâtını verdiğim gibi, mevzua Sebil Yayınevi standından 2 kişi karışmıştır. Karga tulumba yapanlar biz değil, güvenlik olarak vâzife yapan arkadaşlardır. Bizim tarafımızdan dövme veya fuardan atma gibi bir fiil işlenmemiştir.
 3. Ekrem Şama, fevkaddehâ bir yazar ve şair olduğu için, Üstad Kadir Mısıroğlu'ndan "Bir yazar kitap imza ve söyleşi standı açmış." diye bahsetmiş. Yazıma ilâve ettiğim resimde; kimin, ne standı açtığı net bir şekilde görülüyor.
 4. "Okuyucu bir iki soru sormuş. Galiba biraz aykırı sorular. O da bu sorulara edebince ve ustrubunca cevaplar vereceği yerde, adamlarına kaş göz işareti yapmış." diyen Ekrem Şama'ya, harfi harfine yaşanılanı yazdım. O konuda bir şey demiyorum. Lâkin "adamlarına kaş göz işareti yapmış" diyerek attığı iftirayı; dünya-ahiret Allahû Teâlâ burnundan fitil fitil getirsin. Onu, Üstad'dan ve bizden helallik almak için yalvaracak duruma düşürsün. Vallahi, Billahi, Tallahi; Üstad bir kimseye dahi, ne bir işaret, ne de imâ da bulunmuştur.
 5. "Tekme tokat, küfür hakaret herifi benzetmişler ve fuar alanından dışarı atmışlar." kısmını öyle bir yazmış ki, bizâtihi orada olmasam, kendimi aksiyon filminde zannedeceğim. Yazıklar olsun!.
 6. "Hangi yazar mı?

Anlamadınız mı kim olduğunu?

Hani yaşlı başlı, kelli felli, bastonlu fesli, kaide kuralın işlemediği, mısır koçanı kadar sigara ağzından düşmeyen adam!

Hani şu işine gelmeyen soruları sorana bastonla hamle yapan beyni yorgun adamı tanımadınız mı?

Hala anlamadınız mı?

Kuzum siz hiç böyle yerlere gitmez misiniz?

Hiç beyni metal yorgunluğuna uğramış yazar tanımaz mısınız?"

kısmına cevabı Üstad Kadir Mısıroğlu'nun lisânıyla veriyorum: FİNO KÖPEKLERİYLE İŞİM YOK BENİM!. Bu kısmı da ben ilâve ediyorum: HOŞŞTTT... Seninle aynı memleketin adamı olduğum için UTANIYORUM MÜFTERİ... Attığın yazının altına, sadece partizanlıkları sebebiyle ağız dolusu hakaret eden, "Önce Ahlak ve Maneviyat" sloganını sadece pankartlarda bırakan şahsiyetsizlerle birlikte, sana mutluluklar diliyorum.

 

kadir-misiroglu-(3)

HASRET YILDIRIM - TERCÜMEİHÂL

HASRET YILDIRIM DİĞER YAZILARI

 1. Siyasete boğulmaktan adamlar en basit islami hassasiyetlere-kul haklarına riayet edemez oldular,bağnazlık ne yazıkki böyle bir şey.Kadir Mısıroğlu üstadım doğruları terennüm ettikce her daim yanındayız.Mevla yar ve yardımcın olsun..

 2. Mehmet Fatih Türker

  Üstadın tırnağı olamayacak bu şarlatanların tezviratlarından ben usandım, Allah üstadımıza sabır ve uzun ömürler versin..

 3. İbrahim Yasin Kuş

  Üstadımızın kıymetini bugün bilmeyenler, korkup yanına gidemeyen siyasetçisinden, küfredip bir kitabını, makalesini bile okumayanlar hepiniz, evlatlarınız 15-20 yıl sonra belki daha erken belki daha geç... O kadar pişman olacaksınız ki, evlatlarınız size soracak bu adama neden bu kadar saldırdınız, hakaret ettiniz. Şahidim üstad hakkını herkese helal ediyor. Bu büyük şahsiyete Allahu Teâlâ daha da uzun bereketli hayırlı bir ömür versin, âmîn....

Yorum Yaz

  456479

-