16 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ

‘VEFALI TÜRKLER BİRGÜN GELECEK’ DİYE BEKLEYEN MAZLUMLARIN DUALARI KABUL OLDU

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu terörle mücadele şehitlerimizin yakınları ile aralarında Güneydoğu’da Bölücü Terör Örgütü’yle mücadelede ve 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişimi sırasında gazi olan kahramanlarımız ile Çubuk eşrafından Eyyüb Hoca’nın çocuklarının da bulunduğu grubu Beştepe’deki makamında kabul etti.


‘VEFALI TÜRKLER BİRGÜN GELECEK’ DİYE BEKLEYEN MAZLUMLARIN DUALARI KABUL OLDU

Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için hazır olduklarını haykıran vatandaşlarımızın bu ülkenin ve milletin teminatı olduğunu vurgulayan Topçu, “Devletimiz yerli ve milli politikaları, Ankara merkezli stratejileri ile yepyeni bir dönem başlatmıştır. Kuvay-ı milliye dirilmiş, Sakarya ruhu ayağa kalkmıştır. Allahın izniyle teröristlerin bataklıklarını yerle bir etmemize kimse engel olamayacaktır. Rabbim şehitlerimizin şefaatine bizleri nail etsin, gazilerimize şifa versin, milletimize ve devletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

Topçu, “Binlerce kilometre ötelerden gelerek mankurtları ile birlikte, 911 kilometre sınıra sahip olduğumuz bizim medeniyet coğrafyamızdaki bölgede, yerin altındakiler için yerin üstündekileri yok ederek, güya başkentlerinin güvenliğini arayan tek dişi kalmış canavarlar, İslamın son ordusu Mehmetciğin karşısında mankurtlarıyla ve teknolojileriyle birlikte bir kere daha zelil olacaklardır. Rabbimiz şahit, şehitler şahit, gaziler şahit, tarih şahit, insanlık şahit, kainat şahit, zalimlerin bombaları ile lime lime parçalanarak, denizlerde boğularak şehit edilen Kürt'ün, Türkmen'in, Arap'ın mavi emzikli şehitleri şahit. ‘Vefalı Türkler birgün gelecek' diye bekleyen mazlumların duaları kabul oldu” dedi.

“ABD KORE'DE DEDELERİNİ ÖLÜMDEN KURTARDIĞIMIZI GEÇ DE OLSA HATIRLASINLAR”

Bugün terör örgütleri ile partnerliği tercih edenler, NATO müttefikimiz ve aynı zamanda stratejik ortağımız, daha ötesinde daha dün Kore'de asker arkadaşı olduğumuz ABD yönetiminin; dedelerimizin canları pahasına Kunu-ri Muharebesi'nde dedelerini ölümden kurtarmış olduğu hakikatini geç de olsa hatırlamalarını dilediklerini belirten Topçu, “ABD halkının çıkarlarını korumayan fiillerden vazgeçmelerini tavsiye ediyorum. Artık küresel münafıkların ikiyüzlü politikaları anlaşılmıştır. Müttefik ve stratejik ortak olmanın gereğini yapmalarını bekliyoruz. ABD halkının, insanlığın ve dünya barışının sağlanması terör örgütleri ile değil, Ay-yıldızla birlikte olmakla mümkündür” diye konuştu.

“MUHALİF SİYASET ETİKETİ İLE DÜŞMANIN EKMEĞİNE YAĞ ÇALAN İÇİMİZDEKİ DÜŞMANLAR…”

Yalçın Topçu şöyle devam etti: “Bizi korkularımızla içimize düren iktidarlar devri geride kaldı. Milletin iradesi % 52 ile iktidardadır. Yerli ve milli kuvvetler yeniden bir ve beraberdir. Zulmün kaleleri bir bir yıkılacaktır. Zeytin Dalı Harekâtı ile birlikte kuklacılar ve kuklaları panik halinde her türlü alçak fiili işliyorlar; yetmiyor, içimizdeki düşmanlar güya muhalif siyaset etiketi ile düşmanın ekmeğine yağ çalacak sözleri de söylüyorlar. Hükümetimizin Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türk milletine düşmanlıkları saymakla bitmeyen bazı sivil toplum kuruluşları ile ilgili aldığı tedbirler, milletimizin kahir ekseriyetini memnun etmiştir. Milletimiz şerefli adını taşıyan ve belirli ideolojik körlük içindeki azınlık gurupların geçim kapısı haline gelen bu yerlerin, ülkemizin milli meselelerinde bile elin adamının değirmenine su taşıma gayretlerinin hesabının sorulmasını istiyor. Hükümetimizin görevi, milletinin isteklerine ve emirlerine uygun davranmaktır.”

Geçtiğimiz hafta Zeytin Dalı Operasyonu'nda görevli askerlerimize destek için Suriye sınırımızdaki Kilis'e giden ve Afrin üzerine yürümeye hazır olduklarını bir kez daha yineleyen kahraman gazilerimiz adına konuşan Muhammet Çelik ise, Güneydoğu gazisi olduğunu ifade ederek, "2011 yılında Bingöl'de operasyon sırasında mayına basarak iki bacağımı bir gözümü kaybettim. Biz bedel ödedik fakat burada bitmez. Son nefesimi ülkem için vermeye hazırım. Şehit yakını ve gazi arkadaşlarımızla buradayız. Bir kere de buradan belirtelim, bir ölürüz, bin diriliriz. Ülkemiz için canımızı vermeye hazırız" dedi.

Yorum Yaz

  334185

-