VİRA BİSMİLLAH KAPTAN DÜMENDE

Boğaz’da düzenlenen etkinlikte dümene geçen İBB Başkan adayı Yıldırım, “İstanbullular bir kez daha karar vermek için sandığa gidecekler. Ümit ediyorum bu seçimler her türlü şaibeden, şüpheden uzak bir şekilde, güzel bir şekilde sonuçlansın” dedi.


VİRA BİSMİLLAH KAPTAN DÜMENDE

100 YIL ÖNCEKİ ROTAYI TAKİP EDİP SAMSUN'A VARACAKLAR

İstanbul'da düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi Uğurlama Töreni'ne katılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, “Mustafa Kemal ve 18 arkadaşının Bandırma Vapuruyla İstanbul'dan Samsun'a gidişininin 100'üncü yılı. Böylece işgal altındaki Anadolu'nun milletin azim ve gayretiyle bağımsızlığını kazanması yolundaki ilk adımı atmış oldu” diye konuştu. “Bugün denizcilerimiz İstanbul'dan yola çıkacaklar ve sırayla Bandırma Vapurunun izlediği rotayı takip ederek, bu şekilde 19 Mayıs'ta Samsun'a varmış olacaklar” diyen Yıldırım, bu etkinliklerde onlara 'Vira Bismillah' demek, için burada olduklarını belirtti.

ŞAİBEDEN VE ŞÜPHEDEN UZAK BİR SEÇİM OLSUN

Binali Yıldırım, boğazda da güverteye inerek bir süre gazetecilerle sohbet etti. "Uzun yıllardır siyasetin içindesiniz, 31 Mart seçimlerini kendi siyasi tarihiniz açısından nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna Yıldırım, "Oldukça hareketli bir seçim kampanyası yaşadık. 31 Mart seçimleri bütün Türkiye'de tamamlandı, İstanbul seçimleri hariç. İstanbul'da yaşanan süreçlere hep beraber şahit olduk ve nihayet İstanbullular bir kez daha karar vermek için sandığa gidecekler. Ümit ediyorum bu seçimler her türlü şaibeden, şüpheden uzak bir şekilde, güzel bir şekilde sonuçlansın" diyerek cevap verdi.

BOL BOL İNSANLARLA BİR ARAYA GELİYORUZ

Seçim çalışmaları hakkında da bilgi veren Yıldırım, "Tabi seçim kampanyasının nasıl yapılacağı belli. Sayın Cumhurbaşkanımıza genel hatlarıyla kampanya hakkında bilgi verildi. Kampanyayı İstanbul AK Parti teşkilatıyla biz beraber planlıyoruz. Kampanyanın gün gün 23 Haziran'a kadar detayları çalışıldı, belli oldu. Yoğun keyifli programlar yapıyoruz. Akşama doğru bizim program daha yoğunlaşır. Ramazan olduğu için insanlar öğleden sonra yavaş yavaş piyasaya çıkıyor. Biz de işte akşam iftar, teravih, sahur derken bol bol insanlarla bir araya geliyoruz, sohbet ediyoruz" dedi.

Yorum Yaz

  807019

-