1 EKİM 2020 PERŞEMBE

'YASAKLI TÜRKİYE'Yİ SAVUNAN AK PARTİ'DE OLMAYACAK'

Başbakan Davutoğlu, 'Yasaklı bir Türkiye'yi savunan kim varsa AK Parti'de olmayacak. Yolsuzluklara müsamaha gösteren hiç kimse AK Parti'de olmayacak. Hepimiz bununla ortak mücadele edeceğiz' dedi.


'YASAKLI TÜRKİYE'Yİ SAVUNAN AK PARTİ'DE OLMAYACAK'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'dan katıldığı TRT'nin canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtladı.  Davutoğlu, 7 Haziran'daki seçimin sonuçlarından AK Parti'nin gerekli mesajları aldığını, o gün yaptığı konuşmada "Biz sizin mesajınızı aldık, AK Parti'nin kendini yenilemeye ihtiyacı var. Bize verdiğiniz mesajla bilin ki bu parti yoluna kararlı bir şekilde devam edecek ama aynı zamanda yenilenme ve kendini gözden geçirmesi gereken hususlar varsa da gözden geçirecek" sözlerini dile getirdiğini anımsattı.

‘3 Y'den taviz verilmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanlığı döneminde "3Y" olarak ifade ettiği, "yolsuzluklara, yoksulluğa ve yasaklara" savaş ilkesinden de taviz verilmediğini, verilmeyeceğini dile getiren Davutoğlu, "Yasaklı bir Türkiye'yi savunan kim varsa AK Parti'de olmayacak. Kim yaparsa yapsın yolsuzluklara müsamaha gösteren hiç kimse AK Parti'de olmayacak. Hepimiz bununla ortak mücadele edeceğiz. AK Parti'nin temel meselesi, yoksullukla mücadelece olacak. Elimizden geleni yaptık, yapmaya devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

"Herkes kendi mahallesinden çıksın kucaklaşalım''

"Herkes kendi mahallesinden çıksın kucaklaşalım" cümlesini sürekli olarak dile getirdiğini belirten Başbakan Davutoğlu, "ayrımcı dili yerle bir edelim" çağrısında bulundu. Davutoğlu, 1 Kasım'da yeni siyaset dilinin bu olacağı ümidiyle bir seçime gittiklerini anlatarak, bunu da yapabilecek tek partinin AK Parti olduğunu vurguladı. 

Bizi tehdit ettiler

‘Bir takım tehditler oldu. Ankara saldırısı sonrasında mitinglere devam edeceğiz dedim. Diğer partiler sahadan çekildi. Paralel yapının bir Tweet hesabından benim Kayseri, Konya ve Şanlıurfa mitinglerimle ilgili canlı bombaların olacağı haberi yayıldı.

Ama bizim milletimiz kahraman. Bu haberlere, söylentilere kulak asmadı ve devletine, milletine duyduğu güveni gösterdi. Bütün bu vatandaşlarımıza mertçe meydana çıktıkları için teşekkür ediyorum.' 

Bahçeli'nin takati kalmadı

İnşallah 2 Kasım'da tek başımıza iktidar olmuş olacağız. AK Parti, diğerlerinden farklı olarak küçük fırsatçılık yapmadı. Bahçeli'nin takati kalmadı, her şeyi reddetti çünkü. Terörle mücadelede yanımızda durmadı. Kılıçdaroğlu'nun söylemleri AK Parti'yi dışlayan bir tarzdaydı. Kılıçdaroğlu, inişli ve çıkışlı davrandı. Bahçeli, negatifte istikrarlı davrandı. Demirtaş ise teröre endeksliydi. AK Parti kendini yeniledi yenileyecek. Yasaklı bir Türkiye'yi savunan kim varsa AK Parti'de olmayacak. 

Kabul etmediler

‘Maalesef bir fırsatçılık görüyorum. 7 Haziran'dan buyana yaşadıklarımız bunu açıkça ortaya koyuyor. Suruç olayı olduğu zaman bir çağrıda bulundum sadece Kılıçdaroğlu kabul etti. Daha sonra Ankara saldırısı sonrası yine onlar kabul etmedi. 

Kılıçdaroğlu'na ''ortak bir çağrıda bulunalım'' dedim ama Kılıçdaroğlu ''Ben diğer partilerin olmadığı bir deklarasyonu doğru bulmuyorum'' dedi. Ben de buna saygı duydum.' 

Yorum Yaz

  611241

-