28 ŞUBAT 2020 CUMA

YÜKSEK AKILLA KURGULANAN TERÖR, ESKİ KAFAYLA BİTİRİLEMEZ

İçişleri Bakanı Soylu, bugün yaşanan terörün çok yüksek bir akılla kurgulandığını belirterek ‘Bunun karşısında eskinin pasif mücadele anlayışı, dünyanın hiçbir ülkesinde karşılık bulmamaktadır’ dedi.


YÜKSEK AKILLA KURGULANAN TERÖR, ESKİ KAFAYLA BİTİRİLEMEZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Jandarma Sözleşmeli Astsubay Öğrencileri Ant İçme Töreni'ne katıldı.
‘Terör çok yüksek bir akılla kurgulanmaktadır'

Türkiye'nin terörle mücadelede yeni güvenlik konsepti içerisinde olduğunu belirten Soylu, "Terörün ne istediğini elbette ki iyi bilmekteyiz. Buna yönelik proaktif bir mücadele planını takip ediyoruz. Yeni güvenlik konseptimizin gereği olarak tehdidi yanı başımıza geldiği zaman değil, oluştuğu anda ve oluştuğu yerde yok etmeyi amaçlayan bir hareket tarzını benimsediğimizi bir kez daha söylüyorum" diye konuştu.

Devletin terörle mücadelede bütüncül bir yaklaşım sergilediğini dile getiren Bakan Soylu, "Artık Türkiye için terörle mücadelede bekleme dönemi değil, Türkiye için terörle mücadelede taarruz dönemidir ve bu taarruz döneminde muvaffak olacağımızı, başarılı olacağımızı ve teröre müsamaha göstermeyeceğimizi, terörü destekleyenlere müsamaha göstermeyeceğimizi bir kez daha söylemeyi görev olarak addediyorum” dedi. Bugün yaşanan terörün çok yüksek bir akılla kurgulandığını da belirten Soylu, eski tekniklerle yeni terör yapılanmalarının yıkılamayacağını söyledi.

Dünyada da yeni bir anlayışın geliştiğini belirten Soylu “Bunun karşısında eskinin pasif mücadele anlayışı, edilgen mücadele anlayışı dünyanın hiçbir ülkesinde karşılık bulmamaktadır. Terörle mücadelemizde güvenlik eksenli politikalar yanında bir taraftan gençlik, sosyal, ekonomik politikalarımız da rol almaktadır. Bugünkü haliyle devletimiz terörle mücadelede bütüncül bir yaklaşım sergilemektedir" dedi

‘Hep birlikte sürdüreceğiz'

Bütün terör eylemlerinin verdiği bir mesaj olduğuna dikkat çeken İçişleri Bakanı Soylu, "Bu mesaj der ki 'Ben burada gelişme istemiyorum, refah istemiyorum'. İşte terörün o karanlık mesajı tam olarak budur. Bunların verdiği bu mesaja karşı, mesajımız açıktır ve nettir: Kardeşlik olacak. İş olacak. İstihdam olacak” dedi.

Yorum Yaz

  542967

-