17 TEMMUZ 2018 SALI

ZÜMRÜDÜ ANKA KANATLANACAK MI?

15 Temmuz 2016’da yaşadıkları hezimet sonrasında kopartacakları ekonomik kıyameti belki de ertelemek zorunda kalan şeytanîler yeni bir deneme için sahadalar. Bu yüzden 13-14 ve 21 Ağustos, 4 Eylül, 12 ve 28 Ekim tarihleri herkesi dikkat kesilmesi gereken son derece mühim gün ve kavşaklar olmaya aday. Çok değil birkaç gün veya hafta bekleyip senaryonun gerçek olup olmayacağını göreceğiz.


ZÜMRÜDÜ ANKA KANATLANACAK MI?

DURMADAN TEKERRÜR EDEN EKONOMİK ÇÖKÜŞ

Her 7 yılda bir ekonomik kriz çıkararak sıradan insanların büyük zorluklarla kazandığı paralara el koyan küresel şeytanî elitler, önümüzdeki yüzyıla damgasını vuracak ekonomik ve siyasi dönüşüm için hazırlanıyorlar. Ardı ardına gelen siyasi ve ekonomik krizler gören gözler için oldukça ürkütücü bir hâl alırken her gün çatışan tarafların ortaya sürdüğü kartları görüyoruz. Tüm dünya borsaları sebepsiz yere tarihi seviyelere çıkarken diğer taraftan nükleer savaş tehditlerine varan söylemler, sınırlara asker yığmalar, silah alımları, Kuran'ı Kerim'e el basması gereken Müslüman ülke liderlerinin küreye el bastığı fotoğraflar her gün önümüze geliyor. Ülkeler gelen ekonomik ve siyasi global yıkımın farkında ve kimi ruhunu satarak, kimi topraklarını satarak, kimi tehditler savurarak bu yıkımdan sağ kurtulma çabası içinde.

ŞİMDİ KİMİN DEFTERİNİ DÜRECEKLER?

Bazı ülkeler İslam coğrafyasına yeni sun'i devletler inşa etmeye çalışıp yeni koridorlar açmaya çalışırken, kimi ticaret yollarını kendi uhdesine almaya, kimi dünyayı sadece para ile ele geçirmeye çalışırken kimi bunu silahla yapmaya çalışıyor. Bütün bu karmaşa içinde ise İsrail hiç bitmeyen büyüme sevdasına büyük bir tutkuyla asılırken kopan bu karmaşadan en büyük kazançla çıkmaya çalışarak şeytanî hesaplar peşinde koşuyor ve Müslüman ülke liderlerini satın alarak İslam dünyasını pasifize etmeye çalışıyor. Türkiye'de 15 Temmuz 2016'da darbe yapmayı başaramayanlar bu sene benzerlerini başka Müslüman ülkelerde deniyorlar.  

EKONOMİK KIYAMETE HAZIR MISINIZ?

IMF'nin Çin'e taşınma hazırlığı içine girmesi, sıradan bir haber değildi. Ya Rusya ve Çin'in dijital paraya geçişteki acelesi neyin nesi? 21 Ağustos güneş tutulması için seferberlik ilan eden ABD, neyin peşinde? Türkiye ile mücadeleye sevk edilen Almanya hangi treni kaçırdığını görebiliyor mu? Kraliçe, Çin için neden ABD ile olan ilişkisini bitirdi? Ya Süper Shemitah (şemita) finansal krizi patlar, borsalar çöker ve ABD doları çökerse dünyanın hali ne olur, hiç düşündünüz mü?

KEMERLERİ BAĞLAYIN AMA ARKANIZA YASLANMAYIN

Ömer Kayani'nin yazısında okuyacaklarınız aslında yeni bir şey değil, son bir yılda Yeni Söz'de köşesinde defaatle okuduğunuz şeyler. Bugün yeniden okuyacağınız şey, 15 Temmuz 2016 hezimeti ve Fırat Kalkanı başarısı yüzünden geciktirilmiş bir senaryonun yeniden sahneye konuluşunun hikâyesi. Ya da bir yıl erken yazılmış yazıların güncellenmesi. Gerçek adımlar üzerinden kaleme alınan makaleyi okudunuz da arkanıza yaslanmaya vaktiniz olmayabilir. Bunun için yapacağınız şey, sakin olup yazarımız Kayani'yi sindire sindire okumak.

YAKLAŞAN KIYAMETİN MUHTEMEL KAVŞAKLARI

13 Ağustos: İsrail işgal amacıyla Gazze saldırısını başlatıyor.
14 Ağustos: Dijital paranın tarihi yükseliş süreci başlıyor.
21 Ağustos: Yakın tarihin en büyük güneş tutulması sonrasında ABD'nin Batı kıyısında bulunan “San Andreas” fay hattı kırılıyor ve California'da 9 şiddetinden büyük bir deprem oluyor. Deprem sabah saatlerinde İstanbul'da da hissediliyor.
4 Eylül: Yaşayan hiçbir insanın görmediği büyüklükte bir ekonomik kriz olan Süper Shemitah finansal krizi patlıyor. Borsalar çöküyor.
12 Ekim: Gazze'den sürülen Filistinliler Mısır'ın Sina yarımadasına gönderiliyor.
28 Ekim: ABD Doları çöküyor ve yerine Dijital paranın ikamesi süreci başlıyor.

Ömer Kayani'nin analizi için TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

  168938

-