15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

31 MART DARBESİ’Nİ YAPAN ZİHNİYETİ UNUTMADIK

İslam aleminin Halifesini, mazlumların hamisini, Osmanlı’yı, Müslüman ülkeleri ve Filistin’i lîme lîme etmek isteyen küresel güçlere karşı imanla dimdik duran Cennet mekan Abdülhamid Han’ı devirmek için düzmece bir isyan çıkaran İngiliz güdümündeki İttihatçılar, 31 Mart Darbesi’yle imparatorluğu parçaladı. Ve ne zaman Türk milleti ayağa kalkmaya çalışsa darbeci zihniyet hortladı. Artık yeni bir 31 Mart Darbesi’ne bu millet geçit vermez.


31 MART DARBESİ’Nİ YAPAN ZİHNİYETİ UNUTMADIK

EMPERYALİSTLER HER DİRİLİŞTE DARBE YAPTI

Bugün günlerden 31 Mart 2019. Bugünü özel kılan durum sadece yerel seçimlerin oluşu değil. Aynı zamanda teşbihte hata olmaz; çakallar gibi Osmanlı Devleti'ne ve hükmettiği topraklara saldıran küresel şer odaklarına 33 yıl direnen Halife Abdülhamid Han'ın 31 Mart Darbesi'yle (27 Nisan 1909) tahttan indirilişinin yaşandığı gündür. İngiliz güdümündeki İttihatçılara yaptırılan darbeden sonra Osmanlı topraklarını lime lime eden emperyalistler, Türk Milleti ne zaman ayağa kalkmaya çalışsa tertiplediği darbelerle dirilişimize set çekti.

MİLLET, 15 TEMMUZ 2016'DA DARBELERE ‘DUR' DEDİ

Hatırlayınız; milletin oylarıyla iktidara gelen Adnan Menderes, CHP lideri İsmet İnönü'nün desteğiyle tertiplenen 1960 darbesiyle koltuğundan indirildi ve 1 yıl sonra asıldı. Yıl 1971'e geldiğinde devreye giren darbeci zihniyet yine seçilmiş hükümeti indirdi. Toparlanmaya başlayan Türkiye 1980 darbesiyle yine sarsıldı. Darbeciler 1997'de de ülkeyi kaosa sürükledi. Darbecilerin 2007'de yayınladığı muhtıra bu kez sert kayaya çarptı ve tutmadı. 15 Temmuz 2016'da bir kez daha sahneye çıkan darbeci hainler bu kez milleti karşısında buldu ve Türkiye, şahlanışına devam etti. İşte bugünkü 31 Mart'ı önemli kılan hadiseler bunlardır. Biz 31 Mart Darbesi'ni unutmadık, unutturmayacağız.

***

HÜSEYİN YAĞMUR'UN "31 MART DARBESİ YA DA “TANIMLAMALAR MASUM DEĞİLDİR” BAŞLIKLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

sdfsd1x

Yorum Yaz

  577597

-