19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ

ABD AJANI BREZİLYA’YI YAĞMALIYOR

Brezilya'da geçici Devlet Başkanı Michel Temer'in darbeyle göreve geldiğini ve ülkeyi soyduğunu savunan binlerce kişi, ülkenin yaklaşık 40 kentinde gösteri yaptı.


ABD AJANI BREZİLYA’YI YAĞMALIYOR

Eski Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula Da Silva ve geçici olarak görevden alınan Devlet Başkanı Dilma Rousseff'in destekçileri, Lula'nın önderliğinde ülkenin en büyük kentlerinden Sao Paulo'da sokaklara döküldü.

‘Seçilmiş gibi davranıp kamu mallarını satıyor!'

Sao Paulo'daki gösteride konuşan eski Devlet Başkanı Lula Da Silva, Rousseff'in yerine göreve gelen Temer'in geçici devlet başkanı gibi değil, seçimle iş başına gelmiş gibi davrandığını söyledi.

Lula, geçici hükümeti, ülkeyi yönetmemek, sadece kamu mallarını satmaya çalışmakla suçladı.

Brezilya Kongresi'nin üst kanadı Senato'da 12 Mayıs'ta yapılan oylamada Rousseff'in bütçe açığını saklamak için mali kuralları ihlal etmek suçlamasıyla yargılanması kabul edilmişti. Rousseff, 6 aylık yargılama süreci boyunca görevden alınmış, yerine yardımcısı Temer getirilmişti.

Ajan, Marunî, Mason

Daha önce Wikileaks'in yayınladığı bilgilere göre, senato tarafından 6 ay süreyle görevden uzaklaştırılan Devlet Başkanı DilmaRousseff'in yerine getirilen Geçici Devlet Başkanı MichelTemer, uzun zaman CIA'e çalışmış. 2006 yılındaki seçimler öncesinde ABD diplomatlarına düzenli olarak bilgi vermiş. Marunî kökenli Lübnan göçmeni Temer'in aynı zamanda mason olduğu da öğrenilmişti.

Yorum Yaz

  835549

-