AMERİKA’DAN ARABİSTAN’A TEHDİT


AMERİKA’DAN ARABİSTAN’A TEHDİT

Yeni Söz / Özel Haber

Kral Selman'ın Amerikan yanlısı politikalarından uzaklaşarak Türkiye başta olmak üzere İslam Dünyası'yla kucaklaşması, Siyonist Amerika tarafından tehdit olarak algılandı. Obama Arabistan'ı, Kral Selman ise Amerika'yı tehdit etti. İlişkiler gerildi.

SİYONSİT TEZGÂHIN FATURASINI ARABİSTAN'A KESECEKLER

Obama yönetimi, ABD'nin Irak ve Afganistan'ı işgal etmesi için Yahudi düzenbazlar ile Siyonizm'in uşağı Evanjelistlerce tezgâhlanan 11 Eylül'ün faturasını Arabistan'a kesmeye kalkıştı. ABD kongresinden, 11 Eylül saldırısında rolü olduğu iftirasıyla Arabistan'a yönelik yargı yolunu açabilecek bir kanun tasarısı hazırladı. Siyonist medya ise Obama'nın tasarıyı onaylayacağı şeklinde haberler geçmeye başladı.

ABD TEHDİT ETTİ YANDAŞLAR ÇANAK TUTTU

Siyonist New York Times'in konuyla ilgili haberi dünyada ve Türkiye'de de gözlerin Obama'nın Arabistan'a yapacağı ziyarete çevrilmesine yol açtı. ABD'nin Suudi Arabistan'ı 11 Eylül ile tehdidini arka plana atan Hürriyet ise Yahudi mahreçli haberinde, “Suudi Arabistan'dan ABD'ye şoke eden tehdit” başlığını tercih ederek, Amerika'nın tehdidini gölgelemeye kalkıştı. Kral Selman'ın ABD'yi dolarla tehdit ettiğini iddiasını öne çıkardı.

ABD'NİN ŞANTAJINA KARŞI FED HAMLESİ

Haberinde ikiz kulelerde hiçbir Yahudi'nin ölmediğini, bunun uçak saldırısı ile değil, aksine temellere bomba konularak patlatıldığı gerçeğine değinmeyen gavurun yandaşı Hürriyet, güya 11 Eylül mağdurlarının Arabistan'ı suçlayan sözlerini öne çıkardı. Gelen haberlere göre ise Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El-Cübeyir'in bu şantaj yasasının ABD Kongresi'nden geçmesi durumunda, Arabistan'ın elindeki 750 milyar dolarlık FED tahvil ve bonolarını satarak, doları zora sokacağı iddia edildi.

TÜRKİYE'YE ERMENİ, ARABİSTAN'A 11 EYLÜL ŞANTAJI

ABD, Türkiye ve Arabistan'ın öncülüğünde 10 İslam ülkesince kurulan İslam Ordusu'nun bölgesel dengeleri değiştirmesinden rahatsız. Arabistan'ın Aden Körfezi'ndeki iki adayı da Mısır'dan alarak körfezi kontrol altına alması İsrail'i tedirgin ederken Kral Selman ağabeyi Faysal gibi batının hedef tahtasına oturtulmak isteniyor. Sıkıştıkça Türkiye'ye karşı sözde Ermeni soykırımı kartını kullanan batı, şimdi de 11 Eylül soytarılığıyla Arabistan'ı tehdit ediyor.

AMAÇ ARABİSTAN'I HİZAYA ÇEKMEK

Kral Faysal ile ABD rayından çıkan Suudi Krallığı, Faysal'ın katledilmesiyle yeniden raya sokulmuştu. Kral Selman'ın son bir yıllık icraatlarıyla ABD'nin yörüngesinden çıktığı düşünülen Arabistan, hizaya çekilmeye çalışılıyor. Kral Selman'ın İslam Ordusu'na öncülük etmesi, topraklarında tatbikat yaptırması, Suriye'de ABD'den farklı kartlara oynaması, İsrail'in politikalarından uzak çizgide yol alması, Türkiye ile güçlü ilişkiler kurması, Türkiye ile İİT'nı yeniden canlandırmasına yönelik girişimler başta ABD olmak üzere, Yahudi ruhu üfürülmüş batı dünyasını tedirgin etti. Obama'nın giderayak Arabistan'a yapacağı resmi ziyarette tarafların kartlarını açması bekleniyor.

MANDACI HÜRRİYET NE YAZIYORSA TERSİDİR

Siyonist New York Times'in haberini olduğu gibi veren Hürriyet'in “Suudi Arabistan'dan ABD'ye şoke eden tehdit” başlıklı haberinin ara başlığı ise “ekonomistler zor buluyor” şeklinde. ABD'yi ‘dev' Arabistan'ı ise ‘âciz' şablonuna oturtan batı mandasının zihinsel ürünü Hürriyet, Arabistan'ın yaptığının blöf, ABD'ninkini ise ‘gerçekçi' olarak sunuyor.

11 EYLÜL'Ü KİM NEDEN YAPTI?

Bir Müslüman'ın yazacaklarını ön yargı olarak göreceklerdir. Bu nedenle biz susalım ünlü ekonomik tetikçi John Perkins konuşsun. Perkins ‘Bir ekonomik Tetikçinin İtirafları' kitabının 1. cilt s: 265'de şöyle diyor: “Dünya Ticaret Merkezi (yani ABD'de patlatılan ikiz kuleler)'nin 1960 senesinde David Rockefeller tarafından başlatılan bir proje olduğunu ve yapının son yıllarda bir yük olarak nitelendiriliyordu. Finansal garabet olarak şöhreti vardı. Modern fiber optik internet teknolojisiyle uyumsuzdu. Üstelik verimsiz ve maliyetli bir asansör sistemine sahipti. O ikiz kule bir zamanlar, David ve Nelson (Rockefeller kardeşler) olarak adlandırılıyordu. Şimdi ise yükü gitmişti…” () Farkında mısınız ne dedi? Dedi ki: “Şimdi ise yükü gitmişti!

KRAL SELMAN KİMDİR?

Selman bin Abdulaziz, 23 Ocak'ta Suudi Arabistan'da ağabeyi Abdullah bin Abdulaziz'in vefatı üzerine kraliyet tahtına geçti. 19 yaşında Riyad Valisi oldu ve sonrasında savunma bakanı olarak görev yaptı. 80 yaşındaki Suudi Arabistan'ın yeni kralı  Selman bin Abdulaziz, muhafazakar ve gelenekçi biliniyor. Kral Selman,  Yemen'de İran destekli isyancı Husilere karşı Husilere yönelik "Kararlılık Fırtınası" harekâtıyla ve "Şafak Fırtınası" olarak adlandırılan geniş çaplı kabine değişikliği yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Dış meselelerde oldukça atak politikalar izlemesiyle öne çıkan Kral Selman, İran'ın bölgede artan nüfuzu ve stratejik dengeleri değiştirebilecek adımlarına karşı hamleler yaptı. Yönetim tarzında da köklü değişikliklere giden Kral Selman, ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle bir prensi spordan ve medyadan men etmesi, bir bakanı vatandaşla tartıştığı için görevden alması, 20 yıldır ülkeye dönemeyen muhalif Kessab el-Uteybi'nin girişine izin vermesiyle ve yönetime muhalefetiyle tanınan İslam âlimi Selman el-Avde'yi yurt dışına çıkış yasağını kaldırmasıyla sürpriz yaklaşımlara imza attı. Ülkesini batının bir vagonu olmaktan kurmaya çalışıyor.

 

 

Yorum Yaz

  094740

-