10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

ART DECO KOLTUKLARLA EVİNİZDE MODERN BİR GÖRÜNÜM YARATIN

Yaşam alanlarınızda art deco stile uygun dekorasyon yapmak istiyorsanız, evinizde ihtişamın baskın rol üstleneceğini bilmelisiniz. Altın detayların ve parlak malzemelerin öne çıktığı art deco koltuk takımı ve diğer mobilya ürünleri, salon alanlarının gösterişini arttıracaktır.


ART DECO KOLTUKLARLA EVİNİZDE MODERN BİR GÖRÜNÜM YARATIN

Hem modada hem de mimaride etkisini hissettiren art deco stil, son yıllarda ev dekorasyonunun gözdesi olmuştur. Fransa'dan tüm dünyaya yayılan art deco stilin farklı yorumlarla yaşam alanlarında kullanılması, yenilikçi ve göz kamaştıran alanlar tasarlanmasına olanak tanır.

Art Deco Koltuk Takımlarında Parlak Yüzeyler ve Renk Blokları

Ayna yüzeyler, siyah ve parlak kumaşlar, geometrik motifler, görkemli detaylar art deco koltukların olmazsa olmazları arasındadır. Parlak yüzeylerin ve renkli çizgilerin bir arada kullanılması her ne kadar zor olsa da renk bloklarını doğru kombinlemek art deco stilin en önemli özelliklerinden biridir.

Art deco koltuk takımlarını kullanarak estetik alanlar tasarlamak için kullanacağınız aksesuarlara da özen göstermeniz gerekir. Geometrik aynalar, mermer zeminler art deco ile uyum sağlayacak en önemli aksesuarlardır. Üstelik ayna kullanımı sayesinde yaşam alanı olduğundan daha geniş gözükecek görkemli bir hava yaratılabilecektir.

Art deko koltuk takımı sayesinde yaşam alanınıza farklı bir yorum katabilir ve daha modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Klasik unsurları da barındıran art deco, evinde ağır ve ciddi bir stil benimseyenlerin de ilgisini çekecektir. Üstelik dayanıklılığı ile güven veren art deco koltuklar, yıllar geçse bile bozulmayan yapısıyla senelerce sorunsuz kullanılabilir.

Kübistik çizimlerin yaygın olarak kullanıldığı art deco koltuklarda mekana hareketlilik katan kumaşlar da kullanılır. Tek renk kumaş üzerine geometrik şekiller uygulamak da bu dekorasyon stilinde sıklıkla görülür. Bu nedenle daha minimal koltuk tasarımları üzerine desenli yastık kullanımı düşünülebilir.

Art deco koltuk fiyatları kullanılan kumaşa, koltuğun ebatlarına ve malzemenin cinsine göre farklılık gösterebilir. Ancak günümüzde yaygın olarak tercih edilen bu koltuk modelleri, her bütçeye kolaylıkla uygun olacak şekilde bulunabilir. Art deco salon dekorasyonunda yalnızca mobilya ürünlerine değil, oda aydınlatmasına da önem verilmesi gerekmektedir.

Asortie Mobilya'nın özel üretim klasik mobilyalarını incelemek için; asortie.com adresini hemen ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yaz

  949595

-