10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

BAŞKANIM BEN!

AK Parti, 31 Mart Mahalli Seçimlerinde İstanbul’daki oy pusulalarında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle YSK’ya gerekli başvuruyu yaptı ve yasal süreç başladı. Lakin CHP’li Ekrem İmamoğlu, daha mazbatasını almadan ve yasal süreç devam ederken kendisini İBB Başkanı ilan etti. Bazı vatandaşlar ise, Ekrem İmamoğlu’nun bu durumunu ‘Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde ‘Ver lan domatesleri, çay koyun, başkanım ben’ repliğiyle ünlenen Muro karakterine benzetti.


BAŞKANIM BEN!

Vatandaşlar Başkanım diye Ekrem İmamoğlu, dizi karakteri Muro'ya benzetti

DAHA MAZBATASINI BİLE ALMADI 

31 Mart 2019 Mahalli Seçimleri'nin üzerine çöken usulsüzlük perdesi hala aralanamadı. Özellikle nefesleri kesen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını kazanmak için CHP'nin oyları kaydırdığı iddia ediliyor. AK Parti bu konuda gerekli başvuruları yaptı ve yasal süreci başlattı. Lakin tüm bunlara rağmen mazbatasını bile almayan CHP'li Ekrem İmamoğlu, kesin olarak kazanmış gibi ‘Başkan' olduğunu iddia etti.

‘BAŞKANIM BEN BAŞKAN!'

Ekrem İmamoğlu'nun yasal süreç devam ederken her yerde ‘Başkanım' diyerek açıklamalarda bulunmasına tepki gösteren vatandaşlar, CHP'li Başkan adayını Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Muro karakterine benzetti. Dizideki Muro karakteri, “Kahvaltı hazırlayan arkadaşları Çetin ve Yıldırım'a ‘Ver lan domatesleri, çay koyun, başkanım ben' diye sinirlenerek bağırıyor. Ve dizi boyunca ‘Başkanım ben başkan' repliğini kullanıyor.”

Yorum Yaz

  446747

-