5 ARALIK 2020 CUMARTESİ

BİR ‘BAHADIR’ EDASIYLA EKRANLARDAN YAPILAN ALGI OPERASYONUNA ‘DUR’ DİYELİM

Toplumları biçimlendirmeye çalışan küresel şeytanlar, CIA’nın yönlerdiği Hollywood sineması ve televizyonlarla bilinçaltımıza kadar girmiş durumda. Müslümanların, yaptıkları her türlü alçaklığı medya yoluyla kapatmaya çalışan bu güruhun algı operasyonun farkında olarak ve ekranlarda nitelikli projeleri hayata geçirmesi elzemdir.


BİR ‘BAHADIR’ EDASIYLA EKRANLARDAN YAPILAN ALGI OPERASYONUNA ‘DUR’ DİYELİM

Fırat İpek

Yakın tarihimize baktığımız zaman İslam birliğini bozmak için Müslümanlara her türlü zulmü maruz gören Batı Terör Örgütü (BTÖ) ve Amerika ile karşılaşıyoruz. Gelinen noktada İslam ülkelerinin ahvali ortada. Dünyayı yönetmeye çalışan küresel sermaye grupları, bütün bu yaptıkları alçaklığı masum göstermek için de sinema ve televizyonu kullanıyor. 

Zulmü meşrulaştırıyorlar

Nitekim örnek verecek olursak, ‘Rambo' sinema filmi serisi. Wietnam halkına yapılan katliamı meşru gösteren ve hatta Wietnamlıları suçlayan senaryosuyla Rambo filmi, tüm dünyada gösterimi yapılmıştır. Amerika'nın pis işlerini yürüten istihbarat servisi CIA'nın etkisindeki Hollywood sinemasının oluşturduğu algı operasyonu tabiki bunlarla sınırlı değil. Yıllardır hem sinemadan hem de televizyondan çocuklarımızın bilinçaltına kadar giriyor bu hainler. Geçtiğimiz günlerde yine bu sayfadan ‘Hollwood şeytanlarından çocuklarımızı kurtaralım' haberiyle konuyu gündeme getirmiştir.

KONU İLE İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Artık bu şeytanların ruhumuzu ve özümüzü bozmasına izin vermeyelim. Burada görev, devletimize, milli değerlere vakıf olan işadamlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, tüm Müslümanlara düşüyor. Hep birlikte ayağa kalkalım ve bir ‘bahadır' edasıyla ekranlardan yapılan algı operasyonlarına ‘dur' diyelim. Rabbim (c.c) bizleri bu yolda muvaffak eylesin.

CIA ve Hollywood
Teşkilat Sinema ve Televizyonu Nasıl Biçimlendiriyor?

ABD'li akademisyen ve yazar Tricia Jenkins, CIA'nın Hollywood endüstrisi ile olan ilişkilerinin enine boyuna incelendiği ‘CIA ve Hollywood - Teşkilat Sinema ve Televizyonu Nasıl Biçimlendiriyor?' isimli bir kitap kaleme aldı. İkinci baskısını yapan kitap Çince ve Farsça'ya da çevrildi. Ertan Yılmaz'ın Türkçe'ye çevirdiği kitap, Matbuat Yayın Grubu'nun tarafından okucuyla buluşturuldu.
Kitap CIA'in Hollywood'la olan ilişkisine dair bir dizi önemli soruya yanıt vermeye çalışıyor.

Bu sorulardan bazıları şunlardır: CIA sinema endüstrisi içerisinde ne tür bir rol oynamaktadır? CIA hangi yapımlara ne amaçla etkide bulunmuştur? 1990'larda Langley'i Hollywood ile ilgili kapalı-kapı politikasından vazgeçmesi için hangi olaylar harekete geçirmiştir? Emekli CIA ajanlarının eğlence endüstrisi içindeki rolünün Teşkilat'ın rolünden farkı nedir ve emekli ajanlar neden yoğun bir şekilde hükümetten sert eleştiriler almışlardır? Sinema ve televizyon Teşkilat'ı geleneksel olarak nasıl anlatmıştır? CIA ile Hollywood arasındaki ilişkinin (özellikle de bir demokraside) doğurduğu yasal ve etik meseleler nelerdir?

Bu kitap projesi, CIA'in Hollywood'daki bugüne kadar büyük ölçüde gizli kalmış tarihini ortaya koyarak okurları güncel medyayı daha eleştirel bir şekilde tüketmeye teşvik ediyor ve modern dünyada hükümet ile eğlence endüstrisi arasındaki karmaşık ilişkiler üzerine yürüyen akademik tartışmaları ilerletmeyi amaçlıyor.

Untitled-2_199

Eser: CIA ve Hollywood - Teşkilat Sinema ve Televizyonu Nasıl Biçimlendiriyor?
Yazar: Tricia Jenkins Çeviri: Ertan Yılmaz
Yayınevi: Matbuat Yayın Grubu
Sayfa Sayısı: 196

Yorum Yaz

  974069

-