5 ARALIK 2020 CUMARTESİ

BİR DE BEYOĞLU’NUN EN GÜZEL ABİSİ OLACAKSIN

Yazdığı polisiye romanlarla şöhreti yakalayan yazar Ahmet Ümit’e, ‘İstanbul Hatırası’ isimli kitabının ‘Çekce’sini paylaşması tepki topladı. Zira kitabın Çekcesinin kapağında, Şehr-i İstanbul’un kana bulanmış silueti yer alıyor. Peygamber Efendimizin (sav) övgüsüne mazhar olmuş şehirlerin şehri İstanbul’a yapılan bu hakaret kabul edilecek gibi değil.


BİR DE BEYOĞLU’NUN EN GÜZEL ABİSİ OLACAKSIN

Fırat İpek

Milletin teveccühüyle her zaman çok satanlar listesinin başında yer alan ‘Beyoğlu'nun en güzel abisi' lakaplı yazar Ahmet Ümit, milletin bu sevgisine yakışmayacak bir harekette bulundu. İstanbul'da yaşanan cinayetlerin anlatıldığı ‘İstanbul Hatırası' isimli polisiye romanının Çekcesine Çek Cumhuriyeti'nin başşehri Prag'ta bir kitapcıda rastlayan Ahmet Ümit, sosyal medya hesabından tepki göstermeden paylaştı ve okuyucularından tepki aldı.

‘Kitaplarını da

kendin okursun'

‘Ne de meraklısınız İstanbul'u kana bulamaya' yorumları yapan millet, “Bu saatten sonra, bu ülkenin bereketinden faydalanıpta, milletin hassasiyetlerine sırtını dönen kimseye teveccüh göstermeyeceğiz. Kitaplarını da kendin okursun” dedi.

 

 

 

Ahmet Ümit'in İstanbul Hatırası' isimli kitabının Çekcesinin kapağında, Allah'ın (cc) evi ve minarelerden oluşan İstanbul silueti ters çevrilip kana bulanmış. Ey bu milletin ve şehirlerimizin maneviyatını anlayamayan güruh, ‘Kişi kendinden bilirmiş işi' diyoruz. Bu da size kapak olsun.

Yorum Yaz

  918590

-