10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

BİRLİK VE BERABERLİK DÖNEMİDİR

“Seçim tartışmalarını geride bırakarak asıl gündemimize odaklanmamız şarttır” diyen Başkan Erdoğan, “Dönem, kızgın demiri soğutma, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir' ifadesini kullandı.


BİRLİK VE BERABERLİK DÖNEMİDİR

MEMUR-SEN'İN KRİTİK HAMLELERİ OLDU

Memur-Sen Konfederasyonu Uluslararası "İşin Geleceği Tehditler ve Fırsatlar" Konferansı ile Genel Merkez Hizmet Binası açılışında konuşan Başkan Erdoğan, Memur-Sen'in mevcut yönetiminin güven tazelemiş olarak gelecek dönemde çalışmalarını çok daha güçlü, koordineli ve etkin bir şekilde sürdüreceğine inandığını söyledi. Erdoğan, Türkiye'nin son yıllardaki tüm demokrasi hamlelerinde Memur-Sen'in hep kritik rol oynadığına dikkati çekti.

ASIL GÜNDEMİMİZE ODAKLANMAMIZ ŞART

Erdoğan, “Seçim döneminde yaşanan tartışmalar, artık sona ermiş, herkes günlük hayatına yönelmiş, evine, işine, gücüne yoğunlaşmıştır. Seçim tartışmalarını geride bırakarak ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır. Dönem, kızgın demiri soğutma, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir" dedi. Erdoğan, 4 buçuk yıllık süreçte gayelerinin Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmak olduğunu bildirdi.

82 MİLYON TÜRKİYE İTTİFAKI OLARAK HAREKET ETMELİYİZ

Gerek Suriye'nin kuzeyindeki terör bataklıklarının kurutulması gerekse ekonominin tekrar büyüme trendine girmesi için toplumun tüm kesimlerinin üzerine düşen görevler bulunduğunu belirten Erdoğan, "Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak 82 milyon hep birlikte Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz. Vatandaşlarına ve kardeşlerine güven veren bir Türkiye için hep beraber elimizi taşın altına koymalıyız. Gençlerimizin, memurlarımızın, işçilerimizin, çiftçi sanayici, esnaflarımızın sorunlarını çözmek ancak bu şekilde mümkün olacaktır" ifadesini kullandı.

BİR YERE KADAR MENFAAT

BAŞKAN Erdoğan, "Bu arada 31 Mart itibarıyla tamamlamış olduğumuz seçimlerden sonra bazı belediyelerdeki gelişmelerden rahatsızlık duyma gibi veya o bulundukları yerde mücadelelerini kararlı bir şekilde sürdüremeyenler sebebiyle Memur-Sen camiasının asla rahatsızlık duymaması gerekir. Şunu unutmayın, insanoğlu hem cahildir hem zalimdir ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber hep yürür. Ben Memur-Sen camiasının bu seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum” dedi.

Yorum Yaz

  727668

-