3 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

'BİZ BU MEYDANI ALÇAKLARA BIRAKMAYACAĞIZ'

İstanbul, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri öncesinde bir kez daha AK Parti’nin birlik ve kardeşlik buluşmasına ev sahipliği yapıyor. Başbakan Davutoğlu AK Parti mitinginde halka sesleniyor.


'BİZ BU MEYDANI ALÇAKLARA BIRAKMAYACAĞIZ'

Yenikapı Meydanı'nda milyonlara hitap eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu,  “Bu yoldan vazgeçeceğimizi zannederek tuzaklar kurdular. Ama biz bu meydanı alçaklara bırakmayacağız” dedi.

80 YILDA YAPILAMAYANI 10 YILDA YAPTIK

“Bizi yıldırmak için Gezi kalkışmasıyla bizi yıldıramayanalar paralel çeteyi devre soktular. 80 yılda yapılamayanları 10 yılda yapan hükümetimize yolsuzluk iftirası attıklarını söyleyen Davutoğlu, meydanı bunlara bırakmayacaklarını kaydetti.

‘KATİL DEVLET DİYEN KÜSTAH'

“Katil devlet “diye küstahça konuşan Demirtaş, Kobani'yi bahane ederek halkı silahlanmaya ve sokağa davet etti. Birlik ve kardeşliği bozmak istediler. Bir lokantada çorba içenleri, fakirlere et dağıtan masumları katlettiler. Bunlara fırsat verecek misiniz” diye sordu.

NİŞANTAŞI'NDAN KANDİL'E KÖPRÜ

Nişantaşı'ndan Kandil'e nefret, şiddet ve terör köprüleri kuruyorlar diyen Başbakan, biz Türkiye'nin her tarafını birleştirecek gönül köprüleri kuruyoruz. Teröre destek veren medyanın ise ellerindeki 40 yıllık teröristleri allayıp pullayıp, barış güvercini olarak pazarladıklarını söyledi.

PUSU KURARAK MI BARIŞ YAPACAKLAR

Hendek kazarak, pusu kurarak, masum sivilleri katlederek mi barış yapacaklar diye soran Davutoğlu, “Bu tuzakları başlarına çalacağız. Muharrem ayındayız ve Hz Hüseyin'in yolundan gitmeye ve yolumuzu O'nun ışığıyla aydınlatmaya devam edeceğiz” dedi.

15 METRELİK PLATFORM

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Yenikapı'da düzenlenen AK Parti'nin "Büyük İstanbul Mitingi"ne vatandaşlar ilgi gösterdi. Miting alanında Başbakan Davutoğlu'nun konuşma yapması için 82 metre genişliğinde, 15 metre yüksekliğinde platform kuruldu. "Sen Ben Yok Türkiye Var" ve "İstikrar Sürsün Türkiye Büyüsün" yazılarının yer aldığı platformun yanlarına ses kuleleri ve dev ekranlar yerleştirildi.

RÜZGÂR GİBİ ESİP GEÇECEĞİZ

Mitingde konuşan Başbakan Davutoğlu: "Karşımıza gelenleri bir rüzgâr gibi esip geçeceğiz. Herkes emin olsun, bu ülkenin her insanının canı da hukuku da bize emanettir. Teröre asla izin vermeyeceğiz. Silahlar gömülünceye, terör sona erinceye, bütün dağlarımız, ovalarımız, vadilerimiz temizleninceye kadar kararlı şekilde mücadele edeceğiz. Onlar '7 Haziran'dan sonra ülkede kaos ortamı çıkartırız' zannettiler. Allah aşkına biz bunlara meydanı bırakır mıyız?" dedi.

MİLLETE PUSU KURANLARI ADALETE TESLİM EDECEĞİZ

Başbakan Davutoğlu sözlerini şöle sürdürdü: "Bu milletin canına, birliğine, dirliğine, kardeşliğine kastedenleri, mutlaka adalete teslim edeceğiz. Hepsini teslim edeceğiz ama biz demokrasiden, hukuktan, adaletten ve hep beraber insanca yaşamaktan, onurlu bir şekilde yaşamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bilin ki dirliğimize, birliğimize, kardeşliğimize kastedenler mutlaka kaybedecek."

İSTANBUL TÜRKİYE'NİN KALBİDİR

İstanbul Türkiye'nin kalbidir diyen Başbakan Kıtaların düğüm noktası olduğunu söyledi.
Buradan bir kere daha kaybettiğimiz canlara rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum dileyen Davutoğlu, “Buradakileri de şehitlerimiz için Fatiha okumaya davet ediyorum” dedi.

7 HAZİRAN'DAN SONRA

AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “7 Haziran'dan sonra 4 siyasi oluşum kendini gösterdi. Biz AK Parti olarak birlik siyaseti dedik. CHP ne yaptı? Daha ilk günden blok siyaseti dedi. AK Parti'yi dışlayacağız dediler. AK Parti'siz bir Türkiye siyaseti mümkün mü? Meclis başkanlığı seçiminde 258 kardeşimiz blok siyaseti olmayacağını gösterdi. Peki, Sayın Bahçeli ne dedi? “Hayır siyaseti.” Bahçeli'nin ağzından hiç “evet” duydunuz mu? Allah için bir kere hayırlı bir iş için evet de. Peki, ne yapar Bahçeli; köşesinde oturur, “terörle mücadele et” der. Sayın Bahçeli'ye ne teklif götürsek “hayır” dedi. Milletin dilini, lügatini unutan millete evet diyebilir mi?  

CEM EVLERİNE HUKUKÎ STATÜ

Cemevlerine hukukî statü kazandıracaklarını kaydeden Başbakan, “Zor zamanda elini taşın altına koymayana millet bir daha yetki verir mi? Millet her şeyi biliyor. 1 Kasım'da da herkesin oyunu verecek, ak ve kara ayrılacak. CHP ve MHP böyleyken HDP farklı mı” diye sordu.

HDP'liler terör siyasetine yöneldi seçimden sonra. HDP kadar karaktersiz bir parti gelmemiştir daha. Bir açıklama yapıyorlar Kandilden mesaj gelince çark ediyorlar, Doğuda farklı, batıda farklı konuşuyorlar. Bir de devleti suçluyorlar. PKK'ya da DHKP-C'ye de IŞİD'e de operasyon emirleri verildi, huzur sağlanana kadar geri dönülmeyecektir. Bunların insanımızın geleceği ile zerre kadar işleri yok, kendi gelecekleriyle ilgileniyorlar. 

BİZİ BAHÇELİ VE KILIÇDAROĞLU'NA MUHTAÇ ETMEYİN

Seçmenden 1 Kasım'da kendilerini iktidar yapmasını talep eden Başbakan, “Bu kardeşinizi bir daha Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye gitmek zorunda bırakmayın” dedi.

 

Yorum Yaz

  777681

-