15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

BİZ GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ

“Yeni Zelandalı katliamcı, ırkçı, dinci, terörist, katil 'Türkler boğazın batısına geçmesin.' diyor. Dolayısıyla bize kefen biçiyorlar” diyen Bakan Akar, “Etkin, caydırıcı, saygın Silahlı Kuvvetler bizim en baş teminatımızdır. Güçlü bir savunma sanayi bir tercih değil bir mecburiyettir. Bunu yapmak zorundayız” ifadesini kullandı.


BİZ GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ

HER ALANDA UYANIK VE DİRİ OLMAMIZ LAZIM

Kayseri Ticaret Odasında düzenlenen "Savunma ve Havacılık Sektöründe Kayseri Sanayisinin Yeri" panelinde konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Etrafımızdaki siyasi ve askeri çatışmalardan dolayı ülkemize dönük çeşitli riskler, tehlikeler, tehditler var. Bunlara karşı asil milletimizin egemenliği ve bağımsızlığını, cennet vatanımızın savunmasını yapabilmemiz için hazır olmamız, çalışmamız lazım” dedi. Tarihin rehaveti, ataleti, tembellik ve gafleti affetmediğini dile getiren Akar, "Her alanda hepimizin uyanık, diri olmamız lazım" diye konuştu.

SİLAHLI KUVVETLER BİZİM EN BAŞ TEMİNATIMIZDIR

Bakan Akar, “Coğrafya her ne kadar kaderse Türkiye olarak biz de bu coğrafyanın kaderiyiz. Yeni Zelandalı katliamcı, ırkçı, dinci, terörist, katil 'Türkler boğazın batısına geçmesin.' diyor. Dolayısıyla bize kefen biçiyorlar. Bu şaka değil, ciddiye alın bunları. Bunlar bir kişinin hayalleri, kafasından uydurduğu hezeyanları değil” dedi. Savunma sanayide bizim yerlilik ve millilik meselesini halletmemiz gerektiğini söyleyen Akar, Etkin, caydırıcı, saygın Silahlı Kuvvetler bizim en baş teminatımızdır. Güçlü bir savunma sanayi bir tercih değil bir mecburiyettir. Bunu yapmak zorundayız"şeklinde konuştu.

YENİ MİLLİ İHA GÖKYÜZÜNDE

Türk Havacılık ve Uzay Sanayiinin (TUSAŞ) sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, bir süredir üzerinde çalışılan ve Anka-2 olarak bilinen İHA'nın ismi Anka-Aksungur olarak duyuruldu. Yüksek faydalı yük kapasiteli İHA ilk uçuşta, otomatik iniş ve kalkış özelliğini kullanarak 4 saat 20 dakika havada kaldı.

İLK YERLİ VE MİLLİ HAVA SAVUNMA SİSTEMİ HİSAR-A BİR İLKİ BAŞARDI

Türkiye'nin hava savunma ihtiyaçlarını yerli ve milli imkanlarla karşılamak üzere başlatılan Hisar projeleri kapsamındaki çalışmalar sürüyor. Aksaray atış alanında ilk defa dik olarak gerçekleştirilen atışta, Türkiye'nin ilk yerli ve milli hava savunma sistemi Hisar-A ile füze fırlatma sistemi üzerinden hedefe ulaşıldı. Hisar-A'nın (alçak irtifa) 2021'de, Hisar-O'nun (orta irtifa) 2022'de silahlı kuvvetlere teslim edilmesi planlanıyor.

Yorum Yaz

  628314

-