28 EYLÜL 2020 PAZARTESİ

BİZ İBRAHİM'İN DELİLERİYİZ!

Bayır Bucak’ta gazetemize açıklamalarda bulunan Türkmen Cephesi komutanlarından Alpaslan Çelik “Bayır Bucak’ta Esed, İran, Rusya, Çin, Hizbullah, DHKP-C, Ermeni, Kürt ve diğer milis gruplara karşı elimizde kalaşnikov deliler gibi iman gücüyle savaşıyoruz” dedi.


BİZ İBRAHİM'İN DELİLERİYİZ!

Enes Babacan / Yenisöz

Bayır Bucak'ta Türkmen Cephesi komutanları ile görüşen muhabirimiz Enes Babacan'a Türkmen Cephesi komutanları Bayır Bucak'taki direnişi anlattı.

Biz İbrahim'in a.s delileriyiz!

 1_10

“Yüzyıllardır kendi toprağımız olan Bayır Bucak'ta Esed, İran, Rusya, Çin, Hizbullah, DHKP-C, Ermeni örgütler, Kürt örgütler ve diğer milis gruplara karşı elimde keleş deliler gibi savaşıyoruz” diyen Çelik “Savunduğumuz topraklar bize Sultan Alpaslan'dan Osmanlı'ya kadar gelmiş geçmiş bütün atalarımızdan bize emanet. Baas rejiminin tüm baskılarına karşı özümüzden, milliyetimizden ve geleneklerimizden taviz vermedik. Bu topraklar için savaşırken bizi cephede görseler belki deli derler. Biz İbrahim a.s delileriyiz, Alpaslan'ın erleriyiz... Alpaslan'ın atının izini bu ittifak etmiş itlere çiğnetmeyeceğiz.”şeklinde konuştu.

Bayır Bucak'tan Akdeniz'e geçit yok!

5_1

Türkmen Cephesi komutanlarından Çelik “Rusya ve İran Bayır Bucak üzerinden Suriye'de kurmayı hayal ettikleri Kürt devletini Akdeniz'e açmayı planlıyorlar. Bu hayalleri için Esed rejimi, İran paralı askerleri, Rusya ve Çin özel birlikleri, Hizbullah, DHKP-C, PYD, PKK ve Ermeni Asala gibi terör örgütleri Türkmen mücahitlerine saldırıyorlar. Müslüman Türkmen yurdunu ise Müslüman, Türkmen, Türk, Arap, Çeçen, Kürt ve Türkistanlı mücahitler savunuyor. Burası Kürt devleti kurulamayacak kadar eski bir Türk yurdudur. Bayır Bucak'tan Akdeniz'e beşikteki tek çocuğumuz kalana dek geçit yok. Bu süreçte bize destek veren Türkiye ve dünyadaki tüm Müslümanlara Bayır Bucak'tan selam olsun” şeklinde konuştu.

“Suriye'nin toprak bütünlüğünden yanayız”

4_1

Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana olduklarını belirten Türkmen Cephesi komutanlarından Muhammed Abdullah ise “Bayır Bucak'lı Türkmenler olarak savaşımız Esed ve onun diktatörlüğünün devamını isteyenlere karşıdır. Türkmenler olarak ülkemizde Esed ve Baas rejiminin gitmesini istiyoruz başka bir niyetimiz yok. Bayır Bucak'ın Türkiye'ye bağlanmasını da istemiyoruz çünkü bu bizim için çok iyi olabilir ama Türkiye için hiç iyi olmaz.  Çünkü Bayır Bucak'ın Türkiye'ye bağlanması demek Türkiye'nin doğal olarak sıcak savaşa komşu olması demektir. Biz ise bunu hem kendimiz hem Türkiye için istemiyoruz. Türkiye'nin güvenli bölge istediğini ve Suriye'nin toprak bütünlüğü vurgusunu önemsiyor ve benimsiyoruz” dedi.

Yorum Yaz

  225205

-