7 AĞUSTOS 2020 CUMA

BU BÖYLE BİLİNE

Türkiye'yi hala siyasi ve ekonomik vesayetin temsilcisi uluslararası kuruluşların kucağına itmek isteyenlere sert konuşan Başkan Erdoğan, “Ülkemizi kendi reçetelerimizle, çözümlerimizle, programlarımızla hedeflerine ulaştıracağız. Elbette her türlü yatırıma, desteğe, katkıya açığız. Yeter ki bunun bedelini bize egemenliğimize ve geleceğinize göz dikerek ödetmeye çalışmasınlar. İşte o zaman külahları değişiriz” dedi.


BU BÖYLE BİLİNE

MİLLETİMİZİ FIRSATÇILARIN İNSAFINA TERK ETMEYECEĞİZ

Ankara Kızılcahamam'da düzenlenen AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan Başkan Erdoğan, "Özellikle gençlerden kendinizi AK Parti'nin ve onunla birlikte ülkemizin geleceğine en iyi şekilde hazırlamanızı istiyorum" diye konuştu. Bazılarının krizi fırsata çevirmekle fırsatçılığı birbirine karıştırdığına işaret eden Erdoğan, "Döviz kuruyla hiçbir işi olmayan pek çok sektörde bir anda büyük fiyat artışları yaşandığına dair yoğun şikayetler alıyoruz. Milletimizi fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz. Bunu böyle bilsinler" uyarısında bulundu.

ÜLKEMİZİ AYNI CENDEREYE SOKMA GİRİŞİMİ VAR

Türkiye'yi hala siyasi ve ekonomik vesayetin temsilcisi uluslararası kuruluşların kucağına itmek isteyenlere cevabı bu şekilde verdiklerini kaydeden Erdoğan, “Son günlerde finansal danışmanlık hizmeti alınan bir şirket üzerinden yapılan tartışmalar, güya bizi töhmet altında bırakarak, aslında örtülü bir şekilde ülkemizi yeniden aynı cendereye sokma girişiminden ibarettir. Ama biz bu oyuna gelmeyiz. Bu can bu tende oldukça hiç kimse Türkiye'yi yeniden uluslararası kuruluşların boyunduruğu altına sokamaz” diyerek sert konuştu.

MCKINSEY'E GEREK YOK, BİZ BİZE YETERİZ

Başkan Erdoğan, danışmanlık şirketi McKinsey konusunda noktayı koydu. Erdoğan, "Bütün Bakan arkadaşlarıma, 'Bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız' dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz" diye konuştu

FİLİSTİN DENİNCE AKLA AK PARTİ GELİR

Başkan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun son grup konuşmasında önce Kudüs meselesine girdiğini dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "'Erdoğan gitti, BM'de konuştu, Filistin'le ilgili tek söz etmedi' diyor. Şimdi ben buna nasıl cevap vermeyim? Bu zatın adamlarının Filistinli kardeşlerimin düşmanlarıyla nasıl bir arada olduğunu biliyorlar.” Filistinlilerle yoğrulduklarını ifade eden Erdoğan, "Filistin denince akla AK Parti gelir, Gazze denince akla AK Parti gelir ve onun lider kadroları gelir." ifadesini kullandı.

TEK ÖLÇÜMÜZ EN DOĞRU ADAY

Milletvekili seçimlerinde aday tespitinde yapılan hataların nasıl vahim sonuçlara yol açabileceğini hep birlikte gördüklerini ifade eden Erdoğan, bazı illerde gerçekten hiç beklemedikleri, hayal dahi edemeyecekleri sonuçlarla karşılaştıklarını, bunların her birinin kendileri için önemli birer ders olduğunu kaydetti. Erdoğan, “Sizlerden ve teşkilatlarımızdan ricam, mahalli idareler seçimleriyle ilgili hazırlıklarımızda tek ölçümüzün en doğru adayla milletimizin karşısına çıkıp en yüksek oyu elde etmek şeklinde olmasıdır” dedi.

Yorum Yaz

  916677

-