3 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

'BÜTÜN MÜSLÜMANLAR KARALANAMAZ'

ABD İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson, Paris'te geçen ay meydana gelen terör saldırılarının ardından bütün Müslümanların karalanamayacağını söyledi.


'BÜTÜN MÜSLÜMANLAR KARALANAMAZ'

Johnson, sivil toplum kuruluşu Tüm Dulles Bölgesi Müslüman Toplumu'nun (ADAMS) başkent Washington'a yaklaşık bir saatlik mesafede bulunan genel merkezinde düzenlenen basın toplantısına katıldı. Johnson, yaptığı açıklamada, Müslümanlar ile şimdiye kadar olduğundan çok daha fazla iş birliği içinde olunması gerektiğini vurguladı.

"İçinde bulunduğumuz şartlarda, Müslümanları karalamak ya da onları bu ülkede saklanmaya zorlamak cevap olamaz" ifadesini kullanan Johnson, Müslümanların terörle mücadele kapsamında önemli bir rolü olduğunu kaydetti.

Johnson, Müslümanlardan, kendi toplumları içinde birinin "yanlış bir yola gittiğini" görmeleri durumunda yetkililere haber vermelerini istedi. 

Müslüman topluluklarla irtibat halinde bulunmanın önemine işaret eden Johnson, "Ülkedeki Müslüman grupları karalamadan ve öteki istikamete gitmeye zorlamadan aramızda köprüler kurmaya ihtiyacımız var. Bence karalamak çabalarımızın aksine olacaktır" yorumunu yaptı.

Yorum Yaz

  018625

-