15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

Fahri Sarrafoğlu

ÇAYIROVA'DA GENÇLERE CANLI TARİH KONUŞMALARI

Fahri Sarrafoğlu

Çayırova Belediyesi'nin gençlere yönelik eğitim yatırımlarından olan “Hedef Gelecek” projesi öğrencileri mevcut eğitim faaliyetlerinin yanı sıra yeni bir ders programına daha başladılar.

Tarihi Sohbet Günleri” adı altında Ertuğrul Gazi'den başlayarak, Sultan Vahdettin'e kadar olan süreçte Osmanlı Padişahlarını ve her dönem ile alakalı önemli olayların konu alındığı sohbetler 6 hafta boyunca devam edecek. Her Pazartesi 17.30 ve 19.30 saatleri arasında Akse Semt Meydanı Kültür Evi'inde gerçekleşen sohbette Gazeteci Yazar Fahri Sarrafoğlu, tarihi belgelerle Hedef Gelecek öğrencilerini aydınlatıyor.

Güç Zehirlenmesi Toplumları ve İmparatorlukları Bitiren En Büyük Etken

Tarihi Sohbet Günlerinin ilk söyleşi programında Hedef Gelecek projesinin iki grup öğrencileriyle bir araya gelen Gazeteci Yazar Fahri Sarrafoğlu, “Güç Zehirlenmesi” konusunu ele aldı. Öğrencilerin büyük bir dikkat ve keyifle takip ettiği söyleşide görsel materyallerle sunum yapan Sarrafoğlu, güç zehirlenmesi denen durumun uzun vadede Osmanlıyı ayakta tutan dinamikleri teker teker çürütmeye başladığını ifade etti. Sarrafoğlu: “ Ne zaman ki biz değil de ben demeye başladık o zaman gerilemeye başladık. Eğer elindeki gücü kullanamazsan, başkaları o gücü yönetmeyi kendilerine görev bilir. Her daim zeka ve gücün sende olması gerekiyor ve güç sendeyse onu doğrulukla, adaletle ve liyakatle kullanmayı bilmelisin. Osmanlıyı ayakta tutan en büyük etkenler kibre kapılmamaları ve gücü elinde tutarak güç zehirlenmesi yaşamaması. Eğer kuvveti hak, itaati de görev haline getirmeyi bilmiyorsa, toplumda en kuvvetli olan dahi sürekli üstünlük sağlayabilecek derecede kuvvetli değildir" dedi. Sohbet programları çerçevesinde projeye geçen yıl katılan öğrencilerle bu yıl katılan öğrenciler bir araya gelerek tanışma ve kaynaşma imkanı da buldular.

FAHRİ SARRAFOĞLU - TERCÜMEİHÂL

Gazeteci, Yazar, Manevi Şahsiyet Eğitim Uzmanı1966 yılında Aksaray’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Aksaray’da tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Bir yıl Londra’da dil eğitimi aldı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesini de bitirdi ve “Din Psikolojisi” alanında çalışmalar yaptı. Bu alanda İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öncelikli olmak üzere birçok psikolojik eğitimlere katılarak Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği’nin sertifkalarını aldı.Gazeteciliğe 1990 yılında İhlas Holding’de “Turkey” İngilizce ekonomi gazetesinde başladı. Aynı yayın grubu ile bir de dergi çalışmalarını yürüttü. İstanbul Kuyumcular Odası ile birlikte Gold News kuyumcu dergisini çıkardı. İHA’da Ekonomi Müdürü olarak çalışmaya devam etti. Çeşitli radyolarda haftalık programlar yaptı. Gazetecilik ve yazarlık mesleğine ara vermeden MÜSİAD basın danışmanlığı ve Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Aynı zamanda Akit Gazetesinde ekonomi yazıları yazdı ve röportajlar yaptı. 1998 yılından 2013 yılına kadar ise Yeni Şafak gazetesi ekonomi servisinde çalışmalarını sürdürdü.Bu süre içerisinde çeşitli internet sitelerinde sanat,iş, ekonomi ve akademik çevrelerle özel röportajlar yapmıştır. Aynı zamanda farklı dergilerde kişisel gelişim, İstanbul gibi konular başta olmak üzere çeşitli yazı ve röportajları yayınlanmıştır.Sarrafoğlu aynı zamanda İSTANBUL’un SIRLARI adıyla İstanbul’u tanıtan ve sevdiren sunumlar yapmakta, İstanbul’u farklı bir gözle gezmekte ve gezdirmektedir.Yine kişisel gelişim konusunda D.K.D (Düşün Konuş Dinle) eğitim seminerleri- Basın ve Halkla İlişkiler Semineri –Morİnek(Farkındalık) adıyla çeşitli eğitim seminerleri de vermektedir. Sarrafoğlu, evli ve dört çocuk babasıdır.Röportaj dalında MÜSİAD ödülü sahibidir.

FAHRİ SARRAFOĞLU DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  874454

-