15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

ÇOCUKLARIMIZI EBEDİ HAYATA HAZIRLAMALIYIZ

Gençlerin zamanlarının büyük bir bölümünü televizyon, bilgisayar ve internet karşısında geçirdiğini belirten İstanbul Müftüsü Yılmaz, “Evimizde gençlerimize ayırdığımız zamanı artırmamız, onlarla kitap okuyup, sohbet etmek ve göz göze gelmek önemli. Onların sosyalleşme ihtiyacını sağlaması anne ve babalarından alması, aile ve okul ortamında kişilik inşa etmesi son derece zaruri ve önemli bir hadisedir' ifadesini kullandı.


ÇOCUKLARIMIZI EBEDİ HAYATA HAZIRLAMALIYIZ

GENÇLERİMİZ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKARAK YETİŞMELİ

Gaziosmanpaşa Küçükköy Merkez Camisi'nde gerçekleşen "Cami- Gençlik Buluşması" etkinliğine katılan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, “"Hepimizin gençlerimize ve gençliğimize sahip çıkmak gibi bir sorumluluğu var. Çünkü onlar, ümidimiz ve geleceğimizdir. İstikbalimiz, gençlerimizin değerlerimize sahip çıkarak yetişmeleriyle doğru orantılıdır. O yüzden gençlerimizle buluşmayı önemsiyoruz" diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIZA DAHA FAZLA VAKİT AYIRALIM

Çocuklarımızı ebedi hayata hazırlamamız gerektiğini ifade eden Yılmaz, “Gençlerin önlerindeki büyükleriyle babalarıyla dedeleriyle hocalarıyla ilahi emaneti omuzlaması ve bunları onlardan tevarüs etmesi gerekir. Bu da mabette, mektepte, evde alınacak duygu yoğunluğuyla sağlanır” dedi. Yıllmaz, “Evimizde gençlerimize ayırdığımız zamanı artırmamız, onlarla kitap okuyup, sohbet etmek ve göz göze gelmek önemli. Onların sosyalleşme ihtiyacını sağlaması anne ve babalarından alması, aile ve okul ortamında kişilik inşa etmesi son derece zaruri ve önemli bir hadisedir" beyanında bulundu.

İNTERNET ÜZERİNDEN GENÇLERİ DEVŞİRİYORLAR

Gençlerin zamanlarının çoğunu televizyon, bilgisayar ve internette geçirdiğini söyleyen Hasan Kamil Yılmaz, “İnternet, bıçak gibi bir şey. İyi işlerde kullanırsanız çok faydalı ama cinayette kullanırsanız en kötü alet. Maalesef bugün dünyaya hükmetmeye çalışanlar, medya üzerinden gençleri devşirip insanlığı ifsat etmek, mankurtlaştırmak, tüketime yöneltmek ve böylece ahlaki müeyyidelerden uzak bir toplum inşa etmeye çalışıyorlar. Bizler gençlerimizle ne kadar çok zaman geçirirsek o derece faydalı ve önemli" dedi.

Yorum Yaz

  676807

-