Günün Tarihi

CUMHURBAŞKANI SÜLEYMAN DEMİREL’İN SURİYE'YE SERT UYARILARDA BULUNMASI

Günün Tarihi

1 Ekim 1998:Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Suriye'ye Sert Uyarılarda Bulunması

 

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in açıklamasının ardından bölgeye gönderilen Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Ateş, Suriye'yi PKK'ya destek verdiği için uyardı.

 

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Ateş,"Artık sabrımız kalmadı. Eğer gerekli tedbirleri almazlarsa biz Türk Milleti olarak her türlü tedbiri almak zorunda kalacağız" dedi.

 

Suriye sınırı yakınlarındaki Hudut Bölük Komutanlığı'nı denetleyen Ateş, Reyhanlı'da ellerinde bayraklarla kendisini coşkulu bir şekilde karşılayan halka seslendi. Türkiye'nin tüm komşularıye iyi ilişkiler içinde olmayı arzuladığını ve bu doğrultuda politikalar izlediğini belirten Ateş, ancak Suriye başta olmak bazı ülkelerin Türkiye'nin bu iyiniyetini suistimal ettiğini vurguladı.

 

Ateş şöyle konuştu:"Bütün bu iyiniyetimize ve gayretimize rağmen, bazı komşularımız özellikle ismini açıkça söylüyorum Suriye gibi komşular, iyiniyet ve gayretimizi yanlış tefsir ediyorlar. Apo denen eşkiyayı destekleyerek, Türkiye'yi terör belasına bulaştırdılar. Türkiye, iyi ilişkiler konusunda gerekli çabayı gösterdi. Ancak artık sabrımız kalmadı."

GÜNÜN TARİHİ - TERCÜMEİHÂL

GÜNÜN TARİHİ DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  898749

-