9 TEMMUZ 2020 PERŞEMBE

Hüseyin Adalan

DÖRDÜ BİR ARADA KEMAL, HÜSNÜ, MERAL VE MUHARREM

Hüseyin Adalan

İzmir marşını millete inat okuyorlar.

Denize dökmek istiyorlar.

Sanki ataları Yunan!

Asarak keserek, denize dökerek oy istiyorlar. İktidara gelseler ne yapacaklar kim bilir?

Kronik Kemal, TRT'de “Tek adam rejimine karşıyız” sedi ki daha iki dakika bile geçmeden “Asıl yeni rejimde çift başlılık oluyor” diye ekledi. İnanın ben hayatımda ilk kez şok geçirdim.

Zerre şaşırmadım.

Kronik Kemal, Suriye'deki sivil mazlumlara kimyasal saldırıyı kâfir katil Esed'in yaptığından da emin değilmiş.

Ne demesini bekliyordunuz ki?

Allah'tan ‘Erdoğan yaptırdı' demedi. Belki de ‘Erdoğan yaptı' demenin yollarını arıyordur. Birkaç gün beklemede fayda var. En fazla belki de, ‘AK Parti yaptı' diyecek.

Aramızda kalsın ve sakın Kemal'e söylemeyin ‘katliamı katil kâfir Esed yaptı.'

Allah'ım aklıma mukayyet ol.

Birkaç gün önce yedi bela Hüsnü biletini alıp “Evet” çıkarsa Samsun'a çıkarmış hem de aktarmalı olarak Amasya'ya falan derken Sivas taraflarına kadar gelecekmiş. Gel Hüsnü bu millet sana ne yapacağını iyi bilir. İcap ederse sana hanyayı Konya'yı bir güzel gösterir.

Bak Hüsnü! Senin gibi vadesi dolmuş sistemden bıkan ve “EVET” diyen Yenikapı mitingine denize dökeceğin millet denize sıfır yakın yerde milyonlarca toplanmış bu fırsat kaçmaz sıkıysa gidip dökseydin ya?

Hüsnü, ‘erkeklik' sadece cinsiyet meselesi değil aynı zamanda sözünde durmaktır.

Ama yemedi demek ki, sizin yapabileceğiniz sadece kurusıkı atmak…

Hale bakın hüler misin, ağlar mısın? 15 Temmuz'da kaçacak delik arayanlar, tanklara göğüs geren milleti denize dökecekmiş…

Demli kafa ile Osmanlı torunlarını denize dökme ile rakıya su dökmeyi karıştırıyorlar.

Halk TV'de Fetullahçıların ‘bizi kurtar abla' dedikleri Meral, Evetçiler için “koyun” demiş Bizde bir mahsuru yok severek…

Yeter ki 15 Temmuz'u akıllarından çıkarmasınlar. Buna rağmen talepleri devam ederse…

Hele ya aşçı Muharrem ustanın hayır tarifesi adama diyet yaptırır cinsten referandumda evet çıkarsa pilavın üstüne kuru fasulye dökülmesi yasaklanabilir. Belgeleri de vardı getirmeyi unuttum. Hem okusak da millet anlamaz şimdi. Ama böyle bir ihtimal de var.

En çok şaşırdığım da Erdoğan tüm dünyaya nasıl oldu da bir haftada Türkçe öğretti baksanıza Avrupa ve Amerika'da tüm gazeteler artık Türkçe sürmanşet yayınlıyor.

Eskiden küçükken yabancı dillerin sadece küfürlerini ezberlerdik. Batılılarda benim küçükken yaptığımı yapıyorlar Türkçenin sadece fitne çıkarmaya yarayan kısımlarını ezberlemişler.

Gezi olaylarında 15 ve 18 çocuk yaşta gençlerin hükümet yıkıp devrim yapacaklarına inanıyorlar ama 18 yaşında milletvekilliği yapacaklarına inanmıyorlar.

Gerçekten bunların beyinlerinin var olup olmadığı konusunda ikilem arasında kaldım.

Arkadaş; işlerine gelince "Atatürk cumhuriyeti gençlere emanet etti" derler, ama işlerine gelmeyince "18'likler milletvekili olamazlar" diye mal gibi…

Çok az kaldı…

“Evet” diyerek Avrupa'yı komaya sokmaya yedi bela Hüsnü'ye FETÖ'nün ablası Meral'e, aşçı Muharrem ustaya ve kronik Kemal'e topyekûn sandıkta millet…

Kararsızım diyenlere tek bir sözüm var; ÖMER HALİSDEMİR bir saniye bile kararsız kalmadı.

HÜSEYİN ADALAN - TERCÜMEİHÂL

HÜSEYİN ADALAN DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  566356

-