8 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA

Hüseyin Adalan

EFSANE LİDER ŞEHİT MUHSİN YAZICIOĞLU

Hüseyin Adalan

Türk siyasetinin son kırk yılına damgasını vurmuş tarihin sadece tek gözdesi ve sembol isimlerinden biride Kahraman yiğit efsane asil lider yiğit dava adamı cennet mekân şehit Muhsin Yazıcıoğlu'dur.

Cesur ve yiğit dava adamı şehit Muhsin Yazıcıoğlu cennet vatan Anadolu'nun bağrından filiz vermiş imanlı ve tertemiz istikrarlı tek siyaset adamıdır.

Siyasi hayatı boyunca imanını ve siyasi istikbalini mason localarına, kartel medyasına, faiz lobilerine, sermaye gruplarına, üst akıl güdümlü kodamanlara, emperyalistlere asla hiçbir zaman zerre miskal taviz ve ipotek vermemiş karanlık küresel güçlerden izin ve icazet dahi almamış izzetli ve asil yiğit bir dava adamıdır.

“Yazıcıoğlu'yla tanıştıklarını bilmedikleri Bosna Hersek Büyükelçisine bir gün toplantıda Belçika Büyükelçisi ABD Büyükelçisine Türkiye'de bu Büyük Birlik Partisine çok dikkat edin. Bende konu açılsın diye BBP'nin mecliste bir tane bile milletvekili yoktur ona neden bu kadar dikkat edilsin. Belçika Büyükelçisi de hemen kaygılı ve sert bir üslupla BBP şu an küçük ama eğer bir kere tutturursa çok büyük süratle büyüyecek güçlü bir tabana sahiptir. Bir kere iktidara gelirse artık tahmin edeceğiniz gibi kolay kolay gitmez. Çünkü Muhsin Yazıcıoğlu ilkelerinden asla taviz ve ödün vermeyen bir siyasetçidir. Açıkça Büyükelçi Avrupa Muhsin Yazıcıoğlu'nu kontrol altına alamaz.”

BBP kurucu genel başkanı efsane lider şehit Muhsin Yazıcıoğlu asil aziz necip ve mümtaz kahraman ırk milleti vahdetten, devletten ve adaletten en layık alacaklı olarak huzuru ilahiye giden sadece tek siyaset ve dava adamıdır.

Mümtaz milleti vahdetin hepsinden alacaklı çünkü kahraman şehit ve efsane dava adamı daha hayattayken oy vermediler.

Yüce Türk Adaletinden alacaklı çünkü tam altı yıl daha genç yaşta tek başına küçük bir hücre de toplamda yedi yıl hiçbir gerekçe olmadan zerre miskal bir suçu olmadığı halde suçsuz yere boşu boşuna zindanlarda yatırdılar.

Bir ay boyunca Mamak cezaevinde karanlık küçük bir hücrede amiyane tabiriyle anadan üryan çırçıplak aç susuz ve en zor çetin ağır Filistin askısı işkencesinde teyemmümle abdest alıp utangaç bir edayla namazını kılmak için donunu istediğinde bile verilmeyen gözleriyle namaz kılan hayatı boyunca namazını kazaya bırakmamış kâmil bir imana sahipti.

Maalesef yine bu devlet Anadolu'nun en yiğit kahraman cesur imanlı tertemiz mazlum vatan evladının suçu olmadığı ortaya çıkınca da özür bile dilemeden Per perişan ederek hadi gidebilirsin dediler.

Yiğit kahraman cesur efsane dava adamı şehit Muhsin Yazıcıoğlu'na yapılan geçmişe dönük asla hiçbir telafisi ve tarifi mümkün olmayan bunca akla ziyan çok büyük cefa ve eziyet gösteren tebaası olduğu devletinden asla şikâyetçi bile olmadı hatta bu kadar en ağır şartlarda çile çekmesine rağmen hiç bir tazminat dahi istemedi.

Dondurucu soğukta karlar altında kaldı. Şehit oldu. Yıllarca cinayeti çözülmedi.

Türkiye devletinden alacaklı çünkü yıllarca siyaset yaptığı partisi bir kez olsun bir kuruş seçim parası bile almadı.

Yiğit kahraman cesur efsane dava adamı şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun vebali ve çilesi artık devletin ve meclisin boynunda yıllarca hep bir yafta olarak kalacak ve asla unutulmayacak.

Fidan ananın dediği gibi devlet ve millet çağırdı gitti ama bir kere devlete ihtiyacı oldu ondada devlet gelmedi demişti.

Kamil bir iman sahibi kâinata bile meydan okur. Sözünü bizzat yaşayan dava adamıydı.

Darbecilerin vatanın ve milletin istikbaline ve istikrarına hükmettiği 28 Şubat yıllarında bile namlusunu millete çevirmiş tanklara selam durmam diyen yiğit ve cesur dava adamı şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'ydu.

Terörist İsrail devletinin eli kanlı teröristbaşı Şimon Peres şerefsizinin TBMM'de ki ziyaretinde yaptığı konuşmasını tek protesto edip ben kundakta ki bebelere kurşun sıkan bir teröristbaşını dinlemeyip haddini bildiren dönemin milletvekili yiğit ve cesur dava adamı şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'ydu.

Türkiye Kerkük'e karışırsa Diyarbakır'a karışırız restini çeken Barzani itine Diyarbakır'da yargılar Habur'da asar ABD'ye de itine köpeğine sahip ol diyen dönemin milletvekili yiğit ve cesur dava adamı şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'ydu.

Dönemin Refahyol hükümeti üç bakanlık teklifi verildiği halde almayan ülkenin başına Müslüman bir devlet adamı geçsin diye Erbakan hocaya Allah rızası için destek veren yiğit ve cesur dava adamı şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'ydu.

Vallahi de billahi de kâinata meydan okuyan, manevi dayanağı Kuran, gayesi İ'lay-ı Kelimetullah rüyası nizamı âlem hayali Adriyatik'ten Çin seddine kadar birleşik Türk İslam birliğiydi.

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu son iki yüzyılın hayali BOP illetinin önünde en büyük yıkılmaz engeldi. İçimizde ki hainlerin ve küresel üst akıl güdümlü sermayenin uşakları karanlık baronlara, Siyonistlere, emperyalistlere, kapitalistlere, adeta kurban olarak seçmişlerdi.

Dik durdu, eğilmedi ve hep doğruyu haykırdı. Bir saniyesine bile hâkim olamadığı bir hayat için asla fırıldak olmadı. Zora gelince yılmadı bıkmadı. Hamasi nutuklar atıp efelenmedi.

Haksızlıklar karşısında bedelini ne pahasına olursa olsun haktan, dürüstlükten ve adaletten yana hep tavır aldı.

Bir vatandaş bir talepte bulunduğunda kime oy verdiysen git ondan iste demezdi.

İnanan inanmayan, Türk, Kürt, Çerkez, Laz, alevi, sunni, farklı inanç, mezhep ve meşrepten herkesin ortak şahitliği ile Yiğit ve cesur efsane şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu “Adam gibi adamdı ve Allah'ın en sadık kuluydu.”

Ama maalesef Türkiye'de dirisine değil ölüsüne sahip çıkılan tek yiğit ve cesur efsane lider şehit Muhsin Yazıcıoğlu'dur. Mekânın cennet olsun yiğidim.

HÜSEYİN ADALAN - TERCÜMEİHÂL

HÜSEYİN ADALAN DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  854518

-