7 AĞUSTOS 2020 CUMA

ENFLASYON VE FAİZDEN KURTULACAĞIZ

Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı kapsamında, milletimizin seferberlik ilan ettiğini belirten Bakan Albayrak, 'Mücadeleye destek veren herkese teşekkür ediyorum. Gerek enflasyon rakamları gerek kur ve faiz oranları açısından kötü bir dönemi geride bıraktık. Bu sürecin sonunda enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi adım adım kurtardığımızı hep birlikte göreceğiz' dedi.


ENFLASYON VE FAİZDEN KURTULACAĞIZ

MÜCADELE SEFERBERLİĞE DÖNÜŞTÜ

"Hedef 2023 Büyük Türkiye Zirvesi"nin açılışındaki konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomi politikaları ve diplomasinin öneminin yanında farklı duygularla birlikte, çok değişik tecrübelerin yaşandığı bir haftanın geride bırakıldı" diye konuştu. Albayrak, yeni ekonomi programının en önemli ayağı olan enflasyonla mücadele için tüm STK, iş insanları, birlik ve özel sektöre yapılan çağrılar sonrası, tamamen gönüllülük esasına dayalı başlatılan destekler adeta seferberliğe dönüştüğünü belirtti.

MEYVELERİ BİRLİKTE TOPLAYACAĞIZ

Mücadeleye destek veren herkese teşekkür ediyorum diyen Bakan Albayrak, "Enflasyonla mücadelede önce ekim ayı rakamlarıyla birlikte, sonra kasım ve aralıktaki rakamlarla aşağı yönlü trendi sürdürerek, bu mücadelenin meyvelerini tüm ekonomimizde hep beraber toplayacağız. Yapısal adımlarla desteklemeye başladığımız bu sürecin sonunda enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi adım adım kurtardığımızı hep birlikte göreceğiz" dedi.

YENİ HAVALİMANI 2023 TÜRKİYE'SİNİN HABERCİSİ

Ay sonu itibarıyla yeni havalimanı projesinin ilk fazının Başkan Erdoğan'ın katılımıyla açılacağını anımsatan Bakan Albayrak, projenin 2023 Türkiye'sinin en net habercilerinden biri olacağını söyledi. "Bizler yapmakla, inşa etmekle, Türkiye'yi büyütmekle mükellefiz" diyen Albayrak, "Cumhuriyet tarihimizde görülmemiş bu eserlere, bilinçli şekilde birileri, hep ipi dışarıda olan, kökü dışarıda, bu topraklarda olmayan birileri, bilinçli şekilde bunu yaptı. Ama eserler ortaya çıkınca hakikaten büyük ve güçlü Türkiye yolculuğuna, adım adım nasıl ilerlediğimize şahit oldular" ifadesini kullandı.

KOMİSYONCULUK TARİH OLACAK

Sebze ve meyve fiyatlarındaki manipülasyonu ve suni süreçleri azaltacak Hal Yasası'nın çok yakın süreçte TBMM'ye geleceğini anlatan Albayrak, "İnşallah artık komisyonculuk tarihe karışacak. Satışta rekabet üst düzeye çıkacak ve yeni haller, yeni satış alanları, üretici ve üretici örgütlerinin satış imkanlarının artırılması sağlanacak” değerlendirmesinde bulundu.

YATIRIMCININ EKONOMİMİZE GÜVENİ TAM

Bakan Berat Albayrak, "Yatırımcıların, küresel oyuncuların ülkemize olan güveni her geçen gün güçlenerek artmaya devam ediyor. Şunu tüm dünya çok net şekilde görüyor; Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tüm spekülatif ataklarla herhangi bir ülke karşı karşıya kalsaydı çok büyük bir krizin ortasına düşerdi. Nitrekim ekonomide dış ticaret rakamlarının ardından dengelenmenin başladığını görmeye hepimiz şahidiz" diye konuştu.

 

Yorum Yaz

  252914

-