28 EYLÜL 2020 PAZARTESİ

Yunus Ekşi

‘’ERKEKLİĞİ YOK EDEN CORONA CİPLİ İLAÇ VE AŞILAR’’2

Yunus Ekşi

 

‘İSRAİL ASKERLERİNİN DERİSİNDE ÇİP VAR'

‘'HAMAS'ın askeri kanadı İzzettin El Kassam Tugayları, 2014'de benzer bir teknoloji ile ilgili açıklama yapmış ve bir de görüntü paylaşmıştı. Açıklamaya göre Hamas, rehin alınan İsrail askerlerinin derilerinin altında elektronik çip tespit eder. İsrail, kaçırılan veya esir alınan askerlerinin yerini bu çipler sayesinde biliyor. Hamas, çipleri deri altından çıkarınca İsrail çaresiz kalır. Ancak bu teknoloji çok gerilerde kaldı. Şimdi kanınızda dolaşan ancak kimsenin yerini tespit edemediği internete bağlı gözle görülmesi imkânsız aygıtlar var.

KORONANIN ASIL AMACI BU ÇİPLER Mİ?

Dünya Sağlık Teşkilatı'nın eski uzmanlarından Peter Koenig'e göre, bu salgının bir amacı da çipli ilaç ve aşıları yaygınlaştırmak. Yani Davos'ta kararlaştırılan ID2020'yi hayata geçirmek. Ona göre, bu son pandemi harekete geçmek için süper bir katalizör görevi görecek. Bütün bunlar afaki şeyler değil. Hepsi resmi siteleri id2020.org'da zaten anlatılıyor. Mühim olan olup biteni doğru tahlil edebilmek, devlet ve millet olarak gereken tedbiri alabilmek.

Koenig'e göre, korona virüsü aşısı tüm ülkelerde zorunlu tutulacak ve herkes bu aşıda bulunan nano teknoloji ürünü kimlik çipleriyle kayıt altına alınacak. Yani Sensor Based Drug ile… Köşeye sıkışan devletler de çareyi bunda arayacak… Hatta ‘önce bize ver' diye yalvar yakar olacak.

Dahası bu uygulama, Türkiye'nin birkaç katı nüfusa sahip ve Hasan Sabbah geleneğinin devamı olan Thug terör örgütünün yönetimindeki Bangladeş'te başlamak üzere. Peter'in yazısında göreceğiniz üzere, 2020 Ocak ayındaki Davos'ta yapılan Dünya Ekonomik Forumu'nda alınan karar gereği, Bill Gates'in başkanlık ettiği “Küresel Aşı Birliği” ve destekçilerinin öncülüğünde ID2020'nin yani “Dijital Kimlik Programı Projesi” ilk olarak Bangladeş'te uygulanacak.

İNSANLAR NASIL İKNA EDİLİYOR?

İkna etmenin en kolay yolu korkutmak! Kimini sağlıkla, kimini ölümle, kimini makamla, kimini de parayla.

“Bu hapı yutarsanız koronadan kurtulacaksınız, bu aşıyı olursanız korona olmayacaksınız, olsanız bile doktorunuz anında haberdar olacağı için acil müdahale ile kurtulacaksınız” denilince kaç kişi itiraz edecek? Çok az öyle değil mi? Çokları zaten bunu bekliyor.

Kimileriyse Bitcoin gibi sanal varlıklarının, banka hesaplarının hacklenmesinin derdinde. Onlar için de çare var. “Güvenilir bir kimlik oluşturma: Blockchain ID” adlı çalışmada “Kimsin” diye sorulup, “İster uçağa biniyor, ister banka bakiyemizi kontrol ediyor, isterse bir kamu hizmeti faturası ödüyor olsak da, düzenli olarak kim olduğumuzu ispatlamamız gerekiyor.

Ancak, dünya genelinde 1 milyardan fazla insan kim olduklarını kesin olarak ispat edemez. Ayrıca her yıl sadece 15 milyondan fazlası kimlik hırsızlığının kurbanı oluyor. Bunu akılda tutarak, kuruluşlar ve bireyler için kimlik yönetimini modernize etmek maksadıyla benzersiz bir dijital kimlik prototipi geliştirdik. Blockchain ve biyometri gücünden yararlanan sistem, dijital kimliklerin oluşturulmasını, izlenmesini ve korunmasını daha verimli, kullanıcı dostu, güvenli ve dolandırıcılığa daha kapalı hâle getiriyor” diye cevaplanıyor bu suâl.

Damarlarınızda dolaşacak internete bağlı bu nano teknoloji ürünü ile parmak izleriniz, ses, yüz ve iris verileriniz üzerinde bir ID oluşturuluyor. Sonrasında hesaplarınız güvenli(!). Peki ya siz?

Hesaplarınızı güvenlik altına aldırırken beyninizin hacklenmesi için tüm kapıları ardına kadar aralayıp, anahtarı da hırsıza veriyorsunuz. O hırsızın kim olduğunu söylemeye gerek yok değil mi?

BU PATRONLARI KİM YEDİ?

Medyaya yansıyan bilgilere göre dünya korona ile korkutulurken, Davos sürecinde SAP CEO'su Bill McDermott 10 Ekimde, Renault'un CEO'su Thierry Bollore'nin 11 Ekimde, McDonald's CEO'su Steve Easterbrook 4 Kasımda, T-Mobile'ın CEO'su John Legere 19 Kasımda, Circle CEO'su Sean Neville 5 Aralıkta, Turvo CEO'su Eric Gilmore 14 Aralıkta, BMW Group'un CEO'su Harald Krueger 31 Aralıkta, Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin 3 Ocakta, Seat'ın CEO'su Luca Meo 8 Ocakta, Boeing CEO'su Dennis Muilenburg 13 Ocakta, IBM CEO'su Ginni Rometty 31 Ocakta, Linkedln CEO'su Jeff Weiner 6 Şubatta, Credit Suisse'in CEO'su Tidjane Thiam 7 Şubatta, Tendermint Labs'ın başkanı Zaki Manian 19 Şubatta, Walt Disney'in CEO'su Bob Iger 26 Şubatta, Harley Davidson'un CEO'su Matthew Levatich 2 Martta, Nokia'nın CEO'su Rajeev Suri 3 Martta olmak üzere yaklaşık 1700 büyük şirketin genel müdürü veya yönetim kurulu başkanı görevlerinden “kendi istekleri” ile el çektiriliyor.

Görevlerinden el çektirilenlerden biri de, Microsoft'un Yönetim Kurulu Başkanı, dünyanın en zengini diye pazarlanan Bill Gates'miş. LSD (Lizerjik asit dietilamidi) bağımlısı Gates istifasından sonra “zamanının tümünü aşı çalışmalarına ayırmak” istediğini açıklamış.''

Devam edecek…

 

YUNUS EKŞİ - TERCÜMEİHÂL

YUNUS EKŞİ DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  946616

-