19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ

FAİZSİZ SİSTEMLE BİNLERCE KİŞİYE EV VE OTOMOBİL EDİNDİRDİ

1990 yılından itibaren katılımcıların faizsiz ve küçük taksitler ödeyerek otomobil sahibi olabilmeleri konusunda yeni bir sistem geliştiren daha sonrada aynı sistemi ev temini için uygulayıp büyük başarılara imza atan Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün’le 2015 yılını konuştuk.


FAİZSİZ SİSTEMLE BİNLERCE KİŞİYE EV VE OTOMOBİL EDİNDİRDİ

Ahmet Çekin / YENİ SÖZ

 

Emin Şirketler Grubu gayrimenkul sektörü 2015 yılını nasıl geçirdi, yılın kısa bir değerlendirmesini yapar mısınız?

2015 sakin geçti. İnsanların ümidi olduğu için 2016'yı beklemeye geçti ve tüm firmalar gördüğüm kadarıyla 2016 için planlamalarını yaptılar ve 2016 yılında büyük beklentiler içine girdiler. 2016'da bunu karşılayacak gibi görünüyordu. Seçimlerden sonra belirsizlikte ortadan kalktığı için sektörde de bir rahatlama oldu. 2015 yılında ki sakinliğin ve tedirginliğin nedenlerinden biri de seçimlerdeki belirsizlikti. Yine tek partili iktidarın gelmesiyle, sektör rahatlamış oldu.

Eminevim açısından 2015 nasıl bir sene oldu, hedeflerinize ulaşabildiniz mi?

Bizim açımızdan 2015 önceki yıllardaki gibi güzel geçti. Organizasyona dayalı bir sistemimiz olduğu için bizde sektörün yaşadığı zorluklar pek yaşanmadı. Zaten alt ve orta sınıfa hitap ettiğimiz için, organizasyonlarımız yine onların ödeme planlarına göre devam etti ve ihtiyaçları karşılanmış oldu.

2015 yılında bu organizasyonlarımız ve şirket yapımız sayesinde belirlediğimiz hedefe ulaştık. Şirket olarak yüzde 25'ik bir büyüme hedefliyorduk ve bunu başardık.

2016 yılına dair beklentileriniz nasıl. 2016'da sektörü etkileyecek gelişmeler neler olacak?

Şu anda sektörü etkileyecek bir şey görünmüyor. Sektörün önü açık görünüyor. Bunda da en büyük katkı daha öncede belirttiğim gibi seçim sonuçları oldu ve sektörde psikolojik bir rahatlama oldu. Artık sektörün psikolojisini bozacak herhangi bir şey görünmüyor. Kentsel dönüşümün hızla devam etmesi ve konut ihtiyacı sektörü daha da canlandıracaktır. Sektörün en büyük kazancı 2016'da da kentsel dönüşüm olacak.

Sizin şirket olarak 2016'ya dair hedefleriniz nasıl?

2016'da organizasyon ve inşaatlarımız devam edecek. 2016 yılında da hedeflerimizi büyük tutarak, halkımızın barınma ihtiyacını onların ödeme gücüne göre planlamalar yaparak karşılayacağız. 2016 yılında yine bir hedefimiz var. Bu hedefimiz yüzde 30 büyüme. Bunu da organizasyonlarımız, inşaatlarımız ve yeni projelerimizle gerçekleştirmeyi umut ediyoruz.

2016'da hayata geçirmeyi planladığınız yeni yatırımlar var mı, bahseder misiniz?

2016 yılı içerisinde hayata geçirmeyi planladığımız projelerimiz var. Emin inşaat olarak Bunlardan bir tanesi Erzurum'da yapacağımız AVM olacak. Bir diğeri de Afyonda yapımına başlayacak olacağımız termal otel olacak. Darıca da konut yapımına başlayacağız. Bunun yanında, anlaşma üzerinde olduğumuz bazı arsalar var. Anlaşmalar gerçekleşirse bu projelerde başlamış olacak. Ankara ve Bursa da arsa çalışmalarımız devam ediyor. Burada da hitap ettiğimiz müşterilerimiz için konut çalışmalarımız çok yakında başlayacak. Ayrıca yine Kartal Dragos tarafında anlaşmak üzere olduğumuz bir site var. Anlaşma sonuçlanınca buradaki çalışmalarımızda bir an önce başlamış olacağız.

Yorum Yaz

  979451

-