10 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ

FATİH ERBAKAN'DEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Yeniden Refah lideri Dr. Fatih Erbakan Engelliler Haftası'na ilişkin, 'Bir ülkenin ne kadar gelişmiş bir ülke olduğunu anlamak için, o ülkenin engelli vatandaşlarına hizmet ediş kalitesine bakılır.' ifadesini kullandı.


FATİH ERBAKAN'DEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yaptığı yazılı açıklamada, "Dünya nüfusunun 10'da 1'i, ülke nüfusumuzun da 8'de 1'inin engelli vatandaşlardan oluşuyor" dedi. 

'Engelliler Haftası fotoğraf çekinme haftasına dönüşmemeli'

'Sosyal devlet olmak öncelikle vatandaşların sorunlarına vakıf olmayı, bunları gidermek için çaba sarf etmeyi gerektirir.' diyen Erbakan şunarı söyledi: "Engelliler Haftası 5 gün boyunca engelli vatandaşlarla fotoğraf çekinme haftasına veya da daha önce engellilerle çekilmiş fotoğraflarını paylaşma haftasına dönüşmemeli. Ülkemizdeki yaklaşık 10 milyon engelli vatandaşımızın 730 bini emekli aylığı, 530 bini engelli yakını bakım aylığı alıyor ve 300 bin engelli kamu ve özel sektörde istihdam edilmiştir.

Engellilerin onurlarını kırılmadan ekonomik özgürlüklerini kazandıracak adımlar atılmalı. Engelli vatandaşlarımız için yapılacak hizmetler onlara bir lütuf değil, onların en tabii hakkıdır. Bir ülkenin ne kadar güçlü bir medeniyete sahip olduğunu, ne kadar gelişmiş bir ülke olduğunu anlamak için, o ülkenin engelli vatandaşlarına hizmet ediş kalitesine bakılır."

Yorum Yaz

  055775

-