10 TEMMUZ 2020 CUMA

Hüseyin Adalan

FETÖ’DEN YÜZ YÜZE VERİLEN EMİRLER ( 7 )

Hüseyin Adalan

"Maalesef bugün Danimarka'da efendimizle alakalı karikatür krizinin arkasında İranlılar var İslam âlemini karıştırmak için yapmışlar. Dünyada nerede bir fitne ateşi varsa orada her halükarda ya Yahudi vardır ya da İranlılar"

"Fatih Altaylı ile görüştüğümde toplumda biraz psikiyatrik rahatsızlıklar var dedim. O da bana hayır hocam toplum şizofrenik dedi"

"Devlet bu arızaları görüp buralarda doğunun güzelleşmesi oradaki zulmü kaldırmak için çalışsa maalesef bizim hizmetlerimize rekabet edecek icraatlar da bulunuyor."

"İbrahim Fırtına ne enaniyet....insanı idi ki o kibirli insan evlatları yaşındaki savcıların karşısında şimdi ifade veriyorlar. Ne acı bir durum, Nemrutlaşan, firavunlaşanların çok acı bir sonu bir dönem bunlar başbakanları indiren aslanlar çocuk yaşındakilerin karşısında ifade veriyorlar. Ekip halinde bunların hanımlarından bilhassa Çetin Doğan'ın hanımıyla Tansel Çölaşan, Emin Çölaşan'ın hanımı ki ADD'nin başkanı imiş. Çok hainler, insanlıktan hiç nasip almayanlar askere Çetin olmasaydı bir yudum su içemezdiniz diyor içtiğiniz suyu ona borçlusunuz. "

"Çok materyalist bir üniversite camiası var. Bunu kırarak doktora talebeleri bilhassa biyoloji-fizik-tıp mezunlarında kabiliyetli arkadaşlarımızı yetiştirmeliyiz."

"Sizleri İzmir'de 2-3 tane dershaneniz var iken takip eden zihniyet burada takip etmez mi bunlar her türlü felaketi yapabilirler şimdi sizleri CİA takip ediyor. Geçenlerde kaşıya gitmek istemeyen kişiden tutun da Texas'da olan takiplere kadar burada nerede hizmetin etti ise mutlaka orada bir problem çıkaracaktırlar ondan dolayı bunların devamlı bizleri takip ettiklerini unutmayalım."

"İstiyorum hiç kimse nerede olduğumu bilmesin ama merhametimden yine yapılması gereken bazı şeylerin olduğunu bildiğim ve takip etmemiz lazım geldiği, burada duruyorum hizmetimizin gelmiş olduğu seviye itibariyle bunlar çok tahrik oluyorlar. Kampa yasak olan bir şey bırakırlar, sonra da gelir üzerine baskın yaparlar. Medya da bunların kampında bunlar bulundu gibi de haber yaparlar. Her türlü fenalığı yapabilecek kimselerdir bunlar. Bilhassa Ergenekon bunların kafalarına çok yalan yanlış hakkımızda malumat vermek istiyorlar. Ergenekon da boş durmuyor. Avusturalya, Avrupa ve daima ulaşabildiklerine elinden gelen menfi veriyorlar. Texas'taki arkadaşımız gün geçmiyor ki menfi bir haber vermiş olmasın"

"Hidayet, Arzu han Yalçındağ'a okulları ve hizmetleri anlatmış, ben bunların böyle olduğunu hiç bilmiyordum demiş"

"Aydın Doğan'ın kızları anlaşamıyorlar, her kızını bir gazetenin başına koymuş, onlar başbakana düşmandılar. Mehmet Ali Bey onların birazda olsa adavetini kırdı, esasen Arzu Han Hanım evlatlarının içinde en kabiliyetlisi onu evlatlarının içinde öne çıkarmış olabilir ama bu hizmetleri bilmemeleri normaldir. Demek ki onlara arkadaşlarımız ulaşamamışlar. Cemil Çiçek'in meclis başkanı olması rahatsız etti canı sıkıldı Derin devletin adamı olduğu için bazı kanunların çıkmasında zorluk çıkarabilir. Problem birisidir. "

"Köksal Toptan bir başkanlık bekleyebilir. Egemen Bağış Başbakanın gelmesinden memnundur. Arzu Han Yalçındağ olan hizmetlerden memnun olmuş, Doğan yerine kendi kızının gelmesini istemiş, bizimkiler de olur demişler."

"Bunlar hiçbir dönemde olmadığı kadar azıttılar, esas amaçlar Öcalan'ı parlamentoya sokmak, AKP olsun devlet olsun bunlara bayağı bir şeyler verdi ama bir verdin mi dahasını da isteyen kimseler"

"Süleyman Bey bir defa 28 Şubatla alakalı bir yanlış yapınca bir daha dönüş yapamadı. Akıllı adam ama benimle konuşması çok soğuktu"

"Gürcistan devlet başkanı ve annesi hizmete sahip çıkıyor"

"İslam dünyası 1,5 milyar eğer aralarında bir ortak pazar kurulursa ki batıyı da çok korkutuyor. Bir hizmet edeceksek bunları korkutmadan etmeliyiz."

"Çilingiroğlu kutbu devlet her ikisine davet etmişler olimpiyatların finalleri için. Çilingiroğlu biz değerlendireceğiz, diğeri cevap vermemiş sıcak bakmış menfi bakmamış"

"Türkçe olimpiyatları kalbinde iman olanların hoşuna gidebilir"

 

 

HÜSEYİN ADALAN - TERCÜMEİHÂL

HÜSEYİN ADALAN DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  114291

-