8 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA

Hüseyin Adalan

FETÖ’DEN YÜZ YÜZE VERİLEN EMİRLER ( 8 )

Hüseyin Adalan

"Seçimlerde referandumdaki kadar beklenti içinde idim ama maalesef %25-30 gibi bir yerdelermiş istenilen seviyede maalesef olmadı diyelim. Anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşabilselerdi. Şimdi zorlanacaklar. Mevcut kanunlarda birkaç madde var ki gelmemize mani bunlar mutlaka değiştirilmelidir. Yoksa bunların sultası devam eder. "

"Güneydoğu ile ilgili buraya gelen milletvekillerine tek tek anlattım" "Hazim Sesli bizim keşke müstağni davransaydı ama aday oldu. Ak Partinin de bizimkileri daveti bedevi davetine benziyor. Bunlar aslında istemiyorlar bizim olmamızı." "Hazım Sesli ‘ye kayıp ederken kazananlardansın dedi."  ( Hazım Sesli'nin Fetullah Gülen'in iznini almadan Akparti Uşak Milletvekili adayı olduğu ve üçüncü sıradanlisteye girdiği, buna bozulan F. Gülen, ona kaybedenlerden iken kazanan olduğunu söylüyor. Örgütten kovmuyor. O da milletvekili seçilemiyor. )

"Kazanımların korunması çok önemli Orta Asya'da kazanımlarımızı kaybetmemek için gayret etmeliyiz. Özbekistan'da kaybettik. Hiçbir yer kimseye baki değildir. Ben de Türkiye'ye ne kadar alışmıştım ama hizmet neyi gerektiriyorsa dişinizi sıkıp sabredeceksiniz. Cumhurbaşkanı gel dedi ama çok ciddi problem olur, her şey oturması lazımdır. Bütün sistem içindeki daireler başkanının gözüne bakmalıdır. Bunlar için rövanşının peşindeler, ne yapacakları belli olmaz. Onlar kendilerinin üzerine düşeni yapıyorlar. Cumhurbaşkanını ve başbakanı dinlemezler. Maalesef sevgilerin bana izhar ediyorlar ama şartlar henüz müsait değildir. Hizmet için sabretmek zorundayız."

"Fetullah Hoca'ya dokunan yanıyor diyorlar. Bana dokunanlardan iflah olanı görmedim. Sonları çok kötü oldu ama hiç kimseye beddua etmedim. Elimden gelse herkesi cehennemden çıkarmak isterim"

"Başbakan da 81 vilayetten gizli milletvekili koydu gibilerinden aramızı da açmak istiyorlar. Maalesef Bülent Bey Bursa'da bir çeşit konuştu, burada bir başka konuştu. Bursa'da müspet konuşmuştu ama sonra da belli olmuyor. Bunlara Samsun'daki arkadaşa da sormuşlar böyle bir şey var mı diye. Balbay'ın ve Haberal'ın salıverilmesi ile alakalı haberler salınsın demiş Manisa'da bunlar çıkarsa ortalığı karıştırırlar."

"Beşir Atalay zahiri beşir batını nezirdir ama dünya Sultan Süleyman'a kalmadı onlara da kalmaz. Bir arkadaş ne zaman beni görse zatınıza selam söylüyor dediğinde dedi."

"28 Şubat sürecinde bir rüya gördüm. İzmir'i su basmış ben de bir gemiye binmişim, gemi dar sokaklardan geçti ama sonuçta selamete çıktık. Anladım ki bu süreç zor olacak, çok ta hücum olacak ve de gördüğüm gibi çıktı, medyadan hatta. Yine o günlerde bir meczup benimle görüşmek istediğini söyledi. Bana bir rüya görmüş onu anlattı. İzmir'de kordon boyunda bir gemiye bindiniz gemi ile engin denizlere okyanusa doğru açıldınız, sonra yeniden dönüp geldiniz yine aynı büyüklükte bir gemi ile. Duyunca mutlu oldum. Anladım ki bu seyahat bir gün bitecek galiba uzun sürecek"

"Güneş doğduktan sonra geriye gittiği görülmemiştir."

"%27'si üniversite talebelerinin yerleştirilmesi hizmetimiz tarafından olmuş. Türkiye'de on tane üniversitemiz var"

"4 Kasımda üstadımızın çizgi filmi Allah'ın sadık kulu gösterime giriyor, herkes gitsin bir rekor kırılması isteniyor."

"Esnaf abilerimiz bile ölünceye kadar ayrılmamalıdır."

"Beklentisizlik içinde olalım"

"İstişaresiz cennete bile gitmeyeceksiniz"

"İstişaredeki yanlışları kendi doğrularıma tercih ederim"

"Amerika'ya 460 grup gelmiş. Cemaatin ayakta kalması hususu hizmeti yaralayacak hareketlerden uzak durmalıyız. Mütevelli şuranın uyarılması, ne olduğunun iyi anlatılması, ihya edilmeleri gereken beldelerde yeterli miktarlarda kalınması hususu, kamp gibi programlara denk gelinip mütevellilerle ilgilenilmesi, bütün bunları rehberlik ve inşaat duygusu ile yerine getirilmesi"

"Telefonlarınızı bırakın o şekilde gelin diyorum" (Deliller-26 Klasörü, 2 Nolu Delil: El yazılı metin orijinal aslı ve rapor)

Bu notlar, F. Gülen'in örgütünü yönetmesi, emirleri, talimat verme şekli, örgütün bunu anlama ve diğerlerine ulaştırması, dünya görüşü, her meseleyle ilgilenmesi, din adamlığından ziyade siyasi bir kişilik olduğu ve her şeyin üstünde kendini ve örgütünü görerek davranışlar sergilediğini göstermektedir. O kâinat imamlığı pozisyonunda örgütünü emirler vererek yönetmektedir.

 

HÜSEYİN ADALAN - TERCÜMEİHÂL

HÜSEYİN ADALAN DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  298843

-