GAZZE’DE 12 YAŞINDAKİ ‘KÜÇÜK ANNE’

Gazze'de annesi, işgalci İsrail askerleri tarafından “Hayfa Limanı'nın fotoğrafını çektiği” gerekçesiyle gözaltına alınan Filistinli Emira Ebu Kemmil, birisi henüz 20 aylık altı kardeşine kol kanat germeye çalışıyor.


GAZZE’DE 12 YAŞINDAKİ ‘KÜÇÜK ANNE’

Filistinli küçük kız, birisi henüz 20 aylık, altı kardeşine annesinin yokluğunda kol kanat germeye çalışıyor.

Ekim ayında gözaltına alındı

Gazze'nin kuzeyinde işgalci İsrail'in idaresi altındaki Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı'nda “Hayfa Limanı'nı fotoğraflamak”la suçlanan altı çocuk annesi Filistinli Nesrin Ebu Kemmil, işgalci İsrail askerleri tarafından ekim ayında gözaltına alındı. Filistinli kadının en büyük çocuğu Emira, annesinin yokluğunda, birisi henüz 20 aylık olan, 6 kardeşine “annelik” yapmak zorunda kaldı.

Babası da çalıştığı için kardeşlerinin yükünü büyük ölçüde tek başına üstlenen Emira, “Kardeşlerim bana yardım edemiyor, her şeyi benim yapmam gerekiyor. Çok yoruldum.” dedi.

Henüz 20 aylık kardeşinin elinde büyüdüğü ve bebek bakımının zor olduğuna dikkat çeken Emira, “Bir keresinde kardeşim aşı olmuştu. Aşının etkisiyle hastalandı, canı çok acıdı. Eğer annem yanımızda olsaydı bu kadar acı çekmezdi. Diğer kardeşlerim de bazen farklı yemekler istiyor. Ancak isteklerini değil de sâdece basit yemekleri yapabiliyorum.” dedi.

Hayfa Limanı'nı görüntülediği gerekçesiyle gözaltı

Emira'nın babası Hazım Ebu Kemmil (41) ise eşinin Hayfa'daki ailesini görebilmek için her altı ayda bir izin belgelerini yenilediğini kaydederek, “Nesrin ailesini en son 2014'te ziyaret etmişti. Geçen ekim ayının 18'inde izin belgelerini yenilemek için Erez Sınır Kapısı'na gitti. Ancak İsrail askerleri, kendisine asılsız suçlar isnat ederek Hayfa Limanı'nı görüntülediği gerekçesiyle gözaltına aldı.” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 9 aydır gözaltında tutulan Filistinli Nesrin hakkında henüz bir yargı kararı vermeyen işgalci İsrail makamları, Filistinli annenin yakınları tarafından ziyaretine de izin vermiyor.

Yorum Yaz

  404000

-