9 TEMMUZ 2020 PERŞEMBE

Hüseyin Adalan

GENÇLİĞE TAVSİYEM

Hüseyin Adalan

Değerli Gençler…

Dünyanın 4'te 3'ü başkanlıkla yönetiliyor.

Parlamenter sistemin devam etmesini istemek, Batı terör örgütü Avrupalıların kurduğu sistemden memnunum demektir. Esir ve köle gibi yaşamaktır.

Türkiye'de tüm siyasi partiler sadece genel başkanların egosuyla kurulmuştur. Barajı geçme ihtimalleri bile bulunmayan partiler artık yeni sistemde olmayacaklar.

''Gelecekte bir manyak gelirse ne yaparız?'' '' Ya ülkeyi bölerse '', '' Ya vatanı satarsa '' '' Ne yaparız o zaman. Ne yaparız o zaman? '' algısını oluşturanlar, her zaman kendilerine manyakları genel başkan yapmış Sevr ve Lozan'ı halen zafer! Olduğunu sanmış On iki adaları, Hicaz'ı, Kudüs'ü, Kerkük'ü, Musul'u, CHP'nin verdiğini maalesef unuttukları için halen atla eşeği ayıramayanlar bu korkuyu yaşıyorlar.

Bunun içinde ölmüş bir adamı yıllarca kanunla koruyanlar sonra da Cumhurbaşkanı nasıl yargılanacak edebiyatı yaparak siz gençleri hipnoz ediyorlar.

Koskoca cihan imparatorluğu bakiyesinden kalan vatan topraklarını kaybetmemize neden olan CHP şimdi mi güya vatan satılırsa derdi CHP'nin parlamenter sistemi mi kurtaracak? Eğer vatan satılırsa zaten CHP ne vatana ne millete değil, adeta alacağı komisyona bakar.

Kaldı ki bu millet kutsallarına asla dokundurmaz. Kim olursa olsun dikilir karşısına bir yolunu bulur istediğini de alır. 15 Temmuz'da tanklara göğsünü geren bir milletin yaptıklarını tüm dünya bilmektedir.

Erdoğan'dan sonra ne olacağı da çoktan konuşulmuştur. Bin yıldır bu zorlu coğrafyada yaşayan asil millet önceden tedbirini almıştır. Mesele sadece siyaset değil ki yarını düşünülmesin.

Aziz millet hedefi büyük yolu uzun bir dava gütmektedir. Hak ile batıl savaşının hak tarafını seçmiş necip millet günlük değil, asırlık hesap yapmaktadır.

Türkiye'nin en büyük sorunu CHP'dir. Mümtaz millet bu illeti bu topraklardan yok ettikten sonra diğer sorunları da halletmeye muktedirdir.

Güya Manyaktan, bölünmeden ve satılmaktan korkanlar daha önce kendilerinden olan akıllı bir adam görmedikleri için kıskanmaktadırlar. Manyak ve sapık liderlerin hepsini zaten kendileri seçmedikleri için kaseti ve gafları olan her önlerine geleni lider olarak görmektedirler.

Bazıları musluklardan kan akan reklam ilanlarıyla bazıları milleti ve siz gençleri denize dökerek ve pankart keseni asmakla tehdit ettiler. Üstelik bunları gençlerden oy isterken söylediler. Yeni sistemde bu tür faşizan tehdit edemeyecekler. Ya manyak gelirse diyenlerinde bir daha böyle bir aptalca korkuları da olmayacak. Çünkü yüzde elliyi geçmeyen yok olur.

"Evet, çıkarsa ekonomi batacakmış…”

Kıymetli gençler çiftçiler bile yeni mahsullerini topraktan çıkarmak için 16 Nisan'ı beklerken sanki hayır çıkınca çiftçi mahsulünü toprakta mı bırakacak. CHP'de tarımdan da anlamıyor.

CHP'nin anlamadığı diğer bir konu da Milletvekili yaşının 18'e düşürülmesinin tarihsel geleneğimizden kaynaklanan siz gençlere güvenmek sorumluluk yüklemek adına en önemli siyasi bir girişim oluyor.

Kâfir batı terör örgütü bu noktaya gelmeyelim diye canlı bombasından, çözüm sürecini bozmaya, Suriye'ye, dolar operasyonuna ve daha nicelerine başvurduğu halde ülke ne hallerle bugünlere geldi.

Şimdi birileri çıkmış '' Ben kimsenin görmediğini görürüm '' havasında bilip bilmeden konuşuyorlar.

Bir taraftan CHP, HDP, SP, DHKP-C, PKK, FETÖ kalkacak ortaya bir şey atacak birileri de '' Hım, aaa, öyle mii '' diye sorgulayarak fitne çıkarmaktan başka bir şey bilmiyorlar.

Başkanlık referandumu asla 7 Haziran gibi değildir. Eğer bu fırsat elden bir kaçarsa siz gençlerin bir daha şansı olmaz.

'' Millet istemedi derler '' hayatta izin vermezler.

Gençler CHP'nin dediğini muteber kabul etmeyin. Önce lafa bakın laf mı diye, sonra söyleyene bakın adam mı diye... Bunlar sizden önce büyüklerinize yaptıkları zulümleri unutmayın unutturmayın.

Ak Partinin iktidar oluş süreci bir kenara sadece Gezi olaylarından bu yana tüm yaşanan olayları tek tek yazarsam okuyan sıkılıp bırakır.

Recep Tayyip Erdoğan vazife cihetiyle ceddi cennetmekân Sultan Abdülhamid Han'dan adeta daha büyük bir sorumluluk alıyor.

Cennetmekân Sultan Abdülhamid Han bu dönemde ki çok daha fazla şuurlu o günün Müslümanları ile hilafeti ayakta tutmaya çalışmış, Erdoğan ise kaypak bir toplumu ve dağılmış bir ümmeti tekrar özüne, ittihada sevk etme vazifesini üstleniyor.

Dün cennetmekân Sultan Abdülhamid Hanın yanında olmak ne ise bugün Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmak aynı şeydir. Belki o döneme göre daha da önemlidir.

Başkanlık Referandumundan sonraki yeni süreçte artık tarih kitaplarının aslına uygun hale getirilmesinin mücadelesi olacak. Tarihçiler, ''Türk sözü geçmeden dünya tarihi yazılamaz'' derken Türkler o dönemlerde '' Tek adamla yönetiliyordu.”

Batı terör örgütü haçlıların, Siyonistlerin, emperyalistlerin ve kapitalistlerin içimizde ki hainleriyle birlikte yazdığı sahte tarih artık eğitim müfredatlarından kaldırılacak.

Yaşanan bunca olaylar ebetteki bir tesadüfün eseri değil tüm bu yaşadıklarımızın temelinde bizi olayların içine sürükleyen karanlık dış odakların asıl hedefi Türkiye'nin içindeki varlıklarının sona ermesinden korkuyorlar.

Büyük milleti yönetmeye aday gençler: Bu mücadele Erdoğan ile başlamadı. Bu ülke de sizden önce asılanından öldürülenine kadar hatta bu mücadele 300 yıl önce başlamıştı ve halen sürüyor.

Erdoğan bu ülke de çok yol yaptı ama en güzeli de başkanlık sistemi ile siz gençleri CHP'den kurtulmanın yolunu yapmasıdır.

Değerli gençler her biriniz artık devleti ve milleti yönetmeye adaylar olduğunuzun bilinciyle referandumu çok iyi değerlendirmelisiniz. Size değer verenlerin bu ısrarlarını ciddiye alarak geleceğinizi ipotek etmeyin.

Dostoyevski hayranı, Mussorgsky delisi, Che Guevera ve Fidel Castro fanatiği, Stalin ve Lenin sempatizanı hayır diyen kronik solcular her gün eyleme çıkarlar güya '' vatanı kurtaracağım'' diyerek aslında vatana en büyük zararı kendileri verirler.

Vatansever Müslüman bir kere çıkar hiç bir şey demez vatanı kurtarır evine döner.

15 Temmuz…

Şehit Ömer Halisdemir'in, Şehit Şamil Basayev'in, Şehit Cevher Dudayev'in giydikleri botları bile Che Guevera'nın, Fidel Castro'nun, Stalin'in ve Lenin'in hepsinin hayatından kesinlikle daha fazla aksiyon görmüştür. Bu yüzyılda Üstat Necip Fazıl Kısakürek'in, Cemil Meriç'in, Sezai Karakoç'un gibi muhteşem düşünürler çıkarmış kahraman millet tabi ki de Alparslan'ın Fatih'in, Kanuni'nin, Yıldırım'ın, Yavuz'un ve Abdülhamit'in torunlarına sahip çıkacak bilgiye ve kudrete sahiptir.

Ey iman edenler! Sizden olmayanlardan hiçbir sırdaş edinmeyin. Onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar. Hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların kinleri konuşmalarından apaçık ortaya çıkmıştır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz size ayetleri açıkladık. ( Al-i İmran Suresi 118. Ayet )

HÜSEYİN ADALAN - TERCÜMEİHÂL

HÜSEYİN ADALAN DİĞER YAZILARI

Yorum Yaz

  209279

-