15 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ

GÜÇLÜ CUMHUR, GÜÇLÜ CUMHURBAŞKANI, GÜÇLÜ BELEDİYELER

“Unutmayın, cumhur güçlü olursa Cumhurbaşkanı da güçlü olur” diyen Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanının yanında olduğu büyükşehir belediyelerinin ve ilçe belediyelerinin de güç olacağını belirtti.


GÜÇLÜ CUMHUR, GÜÇLÜ CUMHURBAŞKANI, GÜÇLÜ BELEDİYELER

BÜYÜMEYİ GÜÇLENMEYİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki ilçelerde düzenlenen mitinglerde vatandaşlara hitap eden Başkan Erdoğan, Türkiye'yi büyütmeyi, güçlendirmeyi kararlılıkla sürdüreceklerini, İstanbul'un sorunlarını, sıkıntılarını çözmeye devam edeceklerini söyledi. “25 yıl önce CHP'nin, Tuzla'yı, Pendik'i, Kartal'ı, Maltepe'yi ne hale getirdiğini bilmezler” diyen Erdoğan, “Biz görevi devraldıktan sonra Tuzla, Pendik, Kartal'ı ihya ettik, inşa ettik. Unutmayın, cumhur güçlü olursa Cumhurbaşkanı da güçlü olur. Cumhurbaşkanının yanında olduğu bir büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri de güçlü olur” ifadesini kullandı.

SADECE OY VERENLERİN DEĞİL 82 MİLYONUN CUMHURBAŞKANIYIZ

Raylı sistemler, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Osmangazi Köprüsü'nü yaptıklarını belirten Erdoğan, "Bizler bunlara daha ilaveler yapmaya devam edeceğiz. Ulaşımda bütün altyapı, eğitimde, sağlıkta her şey... Sizlerle beraber bu yolda, emin adımlarla yürümemiz lazım. Cumhur destek verirse, sahip çıkarsa, Cumhurbaşkanı da milletine, devletine, ülkesine en güzel şekilde hizmet etme imkanını bulur. Biz sadece şahsımıza oy verenlerin değil, unutmayın 82 milyonun Cumhurbaşkanıyız. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü, Abazası, Romanı, Arnavutu, Boşnağı... Bizde ayrım yok" dedi.

‘BUNLARIN AĞLANACAK HALLERİ VAR'

Maltepe mitinginde de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını değerlendiren Erdoğan, "Bu seçimler elbette mahalli idareler seçimi. Şimdi çıkıyor Bay Kemal, ekonomiden bahsediyor. Tamam da belediye başkanı ekonomiyi mi yönetecek, önce o kendi kasasını yönetsin, kendi kasasını. Türkiye'nin ekonomisini yönetmek bizim işimiz. Ne durumda olduklarını biliyoruz, ağlanacak halleri var" dedi.

AYASOFYA CAMİİ OLACAK

Erdoğan, Ayasofya'yı kısa zaman önce camiden müzeye çevirmişlerdi, inşallah seçimden sonra tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceklerini belirtti.

Yorum Yaz

  388149

-