8 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA

Hüseyin Adalan

GÜLEN ORADAYSA GÜLENCİKLER BURADA

Hüseyin Adalan

Biz galiba kaybettik.

ABD'nin Gülen'i vermediğinden yakınıyoruz. Yine aynı ABD'nin bir Fetöcüyü rektör yapmasına öfkeleniyoruz.

İyi de Amerika'ya elimiz uzanamıyorsa Türkiye'dekilere de mi elimiz uzanamıyor?

Türkiye'de hâlâ görevlerinin başında olanların alınmasına da ABD mi engel oluyor?

Gerine gerine koltuklarında oturuyorlar. Kıs kıs gülerek “bize bir şey olmaz” diyorlar, “arkamız” sağlam...

Kimdir bu “arka”; nedir?

Hayatımda hiç bu kadar kendimi yalnız hissetmedim.

17-25 Aralık sonrası süreçte bile kendimi bu kadar yalnız ve çaresiz görmedim.

Hatta ben öldürüleceğim.

Bugün elini kolunu sallayarak dolaşan Fetöcüler buna yapacak. Onlar, onların uzantıları “Hüseyin'i şurada bulabilirsiniz”, “şuraya gider, şurada bulunur” diye yol gösterecektir.

Yaşanan 15 Temmuz'a rağmen tekrar söylüyorum biz galiba kaybettik.

Dün gazeteci Fatih Tezcan'ın haberini gördüm. Devletin peşine düşüp aradığı, Amerika'da bulunan Hakan Şükür'e “omurgasız, vatan haini” diyerek hakaret ettiği için hakaretten ceza almış.

İçeriğini bilmiyorum ama herhalde bunun sebebi Hakan Şükür hakkında yukarıda sarf edilen sözlerin ispat edilemediğindendir; yani Hakan Şükür hakkında kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmayışıdır.

Peki ben işlerine karışamam, hatta artık başımı belaya da sokmak istemem ama ilgili mahkemeler Hakan Şükür hakkında devletin iddialarını bekletici sorun yapsaydı olmaz mıydı?

Devlet Hakan Şükür'ü yargılasın bakalım devletimizin kendisi Hakan Şükür hakkında ne diyecektir.
Hakan Şükür'ü yargılamayan devletin Fatih Tezcan'ı yargılamasına ne diye biliriz ki?

Hiçbir şey…

Fethullah Gülen'in bana karşı olan iki davasından 15 Temmuz'dan dört buçuk ay sonra ben ancak beraat ettim.

Ben yine 15 Temmuzdan sonra Fetö'den ihraç edilen hatta tutuklanan adamlara hakaret ettim diye ceza almaya devam ediyorum…

Çok geçmeden işte Fatih Tezcan 15 Temmuz'dan sonra Fetö'den aranan bir adama hakaret ettiğinden dolayı ceza aldı.

Hukuki delil istiyorlar. Somut delil diyorlar.

Diyorum ki “hukuki delil 15 Temmuz'dur. 250 şehit ciddi ciddi somut delildir.”

Ölüm hadisesi hukuki, hukukun müdahale ettiği bir konu değil midir?

Bu 15 Temmuz neden oldu?

Bu 15 Temmuz Gülen ve bugün Türkiye'ye bile giremeyen, bugün tutuklananların çalışmaları sonucu oldu.

15 Temmuz bir takvim sayfası değildir.

15 Temmuz tankın, uçağın, silahın olduğu bir şeydir.

Tank ve silah somut bir şeydir.

Ceset ve ölüm somut bir şeydir.

15 Temmuz ve 15 Temmuz'da ne olduğu unutuldu.

Biz unutulduk.

Ben kendi adıma söylüyorum.

Ben galiba kaybettim.

Ama vatanıma karşı hakkını helal et diyecek bir suç da işlemedim.

 

HÜSEYİN ADALAN - TERCÜMEİHÂL

HÜSEYİN ADALAN DİĞER YAZILARI

 1. Hasret Yıldırım'ın birkaç köşe yazısını okurken bu gazete ile tanıştım.Daha sonra Can Kemal abinin yazılarını takip etmeye başladım.15 Temmuzdan ders çıkardık mı adlı yazısında sizden bahsedince sizin yazılarınızı da okumaya bugün başladım.Arada yorum yazmaya karar verdim bende burdayım demek için.Allah mazlumun yanındadır.Allah razı olsun..

 2. Azot arası

  Değerli üstadım, sakın pes etme senin gibi bir devletçi gazetecinin bu ülke için hizmetleri asla unutulmayacak. Seni seven nice kahraman vatan evlatları var. Sen yalnız değilsin. Günü geldiğinde milyonlarca vatan evladı sizin fikirlerinize ve eserlerinize sahip çıkacak. Yazılarınızı Avrupa'da binlerce gurbetçi vatandaşımız biliyor ve okuyor. Avrupa'da sosyal medya da sizin yazılarınızı okuyan o kadar çok takipçiniz var bilmenizi isteriz.Sizi Avrupa'dan takip eden binlerce genç seninle ve senin fikirlerinle cesaret buluyorlar. İyi ki senin gibi cesur yiğit vatan evladı gazeteci var..

 3. Ben milletin moralinin bozukluğunun seviyesinin bu derece olduğun tv vs vesilesiyle idrak etseydim daha farklı moral artırıcı şeyler yapardım ki bunlar toplum nezdinde bir seviyede hissedilebilirdi. Mesajımı herkesin gördüğünü bilmesem çok daha somut çok daha tatmin edici fikirler belki bazı bilgiler paylaşırdım. Allah selamet versin..

 4. Allah dilemeyince yaprak kımıldamaz korkmayın ecel gelmeden kimse sizi öldüremez geldiyse de peygamberlerden sonraki makama şehitliğe mevlam yükseltecektir sizi. Zaten her canlı ölümü tadacaktır şehitlikle vefatınız taçlanır arkanızdan ölü bile diyemeyiz ayetin emrine uygun olarak..

 5. Siz bu ülkede sizin yaptığınız hizmetlerin yazdığınız yazıların okunup hem fikri hem mazlumluk yönünden yanlız olmadığınızı bilin. Gün geldiğinde umulmadık yerlerde zamanlarda tam verim alınacak yerlerde belki yıllar sonra bilgilerinizin mazlumiyetinizin Allah izin verirse paylaşılacağını hızlı ve çok kuvvetli çözümler üretileceğini bilin. Bu ülke bu günlere ilerlemelere tek başına gelmedi tek başına da ilerleyemez herkes niyeti nisbetinde pay alır..

 6. ve bunu rızayı ilahi için ilimle kontrollü mantıklı şekilde fetöcü şerefsizlerin varsa fetöcü ahmakların düştüğü duruma düşmeyecek kadar derin ilim ve zekaya sahip güvenilir insanları tanır şekilde yapan bunları yapmayı isteyenleri teşkilatlandırma planını da hazırlamış olan aslanlar var..

 7. Tarihin siyasetin ekonominin fiziğin kimyanın tıbbın hem islami hem fenni ilimlerin her alanında en girift meselelerini bildiği kadarında tereddüde düşüren kısımlarını tam bir tatmin edecek şekilde açıklayabilen yol gösteren fikir veren yılmayan şaşırmayan kıskanmayan para için makam için işe başlamayıp para kazanınca işi yükseltmeyi bırakmayan Önünde dillere destan olmasa da yarı garantili rahat bir hayat olmasına rağmen Hz. musab ra. gibi hepsini bırakıp fakirliğe itibarsızlığa sıkıntılara talip olan.

 8. Bu ümmeti, şerefsizlerin şerefsizliğine bırakmayacak, sözü tesirli kimseler var. Yanlızca anlamsız işlerle eğitimlerle maişetle meşgul bırakılmış oldukları için bekleyen ama yapacağı faaliyetleri gelecek için planlamış umudunu mutluluğunu bilgisini artıranlar var. Bu memleketin ümmetin her türlü sorununa bilgim zekam gücüm yetmez bu insanlara değmez demeyen yapamazsın diyenlere kulak asmayan fikirlerini mücahid gönüllere aşılayan yiğitler var..

 9. Kıymetli hocam morailinizi asla bozmayın. Umudunuzu kaybetmeyin fetöden çok çekmiş biri olarak söylüyorum sizin yazılarınız ummadığınız yerlerden kişiler tarafından okunuyor ki o kişiler sizin gibi mağdurların mazlumların sıkıntısından haberdar, gizli şekilde bürokrasiden hatta herhangi bir alakasız mevkiden bağımsız şekilde kendini kabiliyetlerini sınırlarını mantığının zekasının ilminin yeterliliğini çok iyi tanıyan ümmeti muhammed için fikirler üreten raporlayan morali çok sıkıntılı durumlarda bile bozulmayan kendi çok gerekli gördüğü gündemleriyle meşgul sabırlı uyanık kişiler var..

Yorum Yaz

  039532

-