ABD’den Siyonist Başbakan Barak’a dava

ABD’den Siyonist Başbakan Barak’a dava
Haber Tarihi : 22 Ekim 2015 05:30:36
Son Güncelleme Tarihi : 00 00 0000 00:00:00

ABD’de hakkında dava açılan Mavi Marmara saldırısının sanıklarından İsrail eski başbakanı ve Gazze ablukası faili Ehud Barak jüri önünde yargılanacak. Mossad ajanlarının tüm engellemelerine rağmen Mavi Marmara avukatları ABD’ye gelen Siyonist katil Ehud Barak’a dava dosyasını tebliğ etmeyi başardı.

FURKAN DOĞAN'IN AİLESİNDEN DAVA

31 Mayıs 2010 tarihinde Mavi Marmara gemisi ve Özgürlük Filosu'nun diğer gemilerine yapılan saldırı nedeniyle, saldırıda şehit olanlardan ABD vatandaşı Şehit Furkan Doğan'ın ailesi ABD'de dava açtı. Bir konferans için ABD'de bulunan İsrail Eski Başbakanı Ehud Barak, Mavi Marmara saldırısının da sorumluları arasında yer alıyor.

AVUKATLARDAN TARİHİ BAŞARI

Mavi Marmara avukatları ABD'de bulunan Ehud Barak'a Mossad ajanlarının tüm engelleme girişimlerine rağmen ulaşmayı başardı ve önceden hazırladıkları dava dosyasını Mavi Marmara sanığı Ehud Barak'a tebliğ etmeyi başardı. Bu tebligatın şokunu yaşayan Ehud Barak, Furkan Doğan davasından dolayı ABD'de jüri önünde yargılanacak.

AVUKATLARDAN TARİHİ BAŞARI

Şehit Furkan Doğan'ın ailesi adına açılan dava Kaliforniya Merkez Federal Mahkemesi'nde görülecek. Furkan Doğan'ın doğum gününde gerçekleşen bu dava ile Ehud Barak, Mavi Marmara'da işlediği suçlardan dolayı yargılanacak. Davaya diğer mağdurlar ve şehit aileleri de dâhil olabilecek.

AVUKAT MİLOSEVİÇ'İ DE YARGILAMIŞTI

İsrail'in Mavi Marmara'da yaptığı katliamda şehit düşen Furkan Doğan'ın ABD'deki davasını savunmasını Sırp katil Miloseviç'i yargılayan Savcı Prof. Sir Geoffrey Nice QC'nin liderliğinde bir grup avukat yapacak. Stoke&White Hukuk Bürosu'nun koordinasyonu ile Mursi'nin avukatı Rodney Dixon QC, ABD'li avukatlar Haydee Dijsktal ve Dan Stormer'dan oluşan heyet dava da görev alacak.

BARAK, TERÖRDEN YAZGILANACAK

Kaliforniya Merkez Federal Mahkemesi'nde açılan davada, Ehud Barak hukuksuzca sivillere uluslararası sularda saldırarak ABD vatandaşı Furkan Doğan'ı kasten öldürmekten ve aynı zamanda, uluslararası terörizm suçu, işkence, kötü ve zalimane muamele, haksız gözaltı gibi suçları planlamak ve yapılması için emir vermekten muhakeme edilecek.

DAVA TARİHİ BİR ZAFER

Dava bugüne kadar İsrailli üst düzeylere açılmış ABD'deki ilk dava olup, ilk defa İsrailli bir başbakan uluslararası terörizm suçu ile mahkemeye çekilecek. Şehit Cevdet Kılıçlar ve Şehit Necdet Yıldırım'ın eşlerinin başvurusu ile açılan Fransa'da açtıkları soruşturmada Ehud Barak tutuklanmaktan 2010 yılında katılacağı silah fuarına son anda uçaktan inerek kurtulmuştu.

UCM'DE DE SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Öte yandan Uluslararası Ceza Mahkemesi (ICC)'nde tüm suçlular hakkında soruşturma süreci devam ediyor. Bilindiği üzere ICC Savcısı İsrail'in Gazze Özgürlük Filosu'na gerçekleştirdiği saldırıda savaş suçu işlendiğine karar vermişti. Türkiye'de ise İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ceza davası devam ederken Mahkeme'nin sanık İsrailli komutanlar hakkında vermiş olduğu Interpol vasıtasıyla kırmızı bültenle yakalama kararının uygulanması için Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı'nın kararı Interpol'e göndermesi bekleniyor.

NETANYAHU: HİTLER YAHUDİ KATLİAMI YAPMADI