VF kat sağ

Akkuyu NGS çalışanları bir araya geldi

Akkuyu NGS çalışanları bir araya geldi
Haber Tarihi : 23 May 2024 14:17:38
Son Güncelleme Tarihi : 23 May 2024 17:45:36

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) çalışanları, Rus ve Türk mühendisler ile inşaat ekiplerini buluşturan proje kapsamında Türkçe adı Neşeli Rüzgar olan "Veseliy Veter" şarkısı için bir video klip çekimi için bir araya geldi.

 (AA) 

Şirketten yapılan açıklamaya göre, klip için nükleer enerji uzmanlarından elektrikçilere, montajcılardan yöneticilere kadar tüm çalışanlar bir araya geldi. Çok çalışmanın, mücadelenin ve birlikte olmanın önemini anlatan şarkı için çekilen klip, santralin devreye alınması için 7 gün 24 saat görev yapan Akkuyu NGS ekipleri için hazırlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Anastasia Zoteeva projeyle ilgili olarak, "Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali projesi hızla ilerliyor, mühendislik çalışmaları tam hız devam ederken, saha dinamik bir şekilde değişiyor. Büyük ve samimi ekibimiz için müzik, mutluluk, gülümseme, enerji ve cesaret veren bir dil haline geldi. Her yeni klip, her gün tam bir özveriyle çalışan herkesi birleştiren kültürel bir köprüdür. Birlikte, Akkuyu NGS'nin inşaat tarihini yazıyoruz. Şarkılarımız inşa etmeye, ilerlemeye ve zafere ulaşmaya yardımcı oluyor. İnsanlara ilham verip neşeli bir ruh haliyle dolduruyor. Zafer için savaşmaya alışmış olan herkes, bizimle birlikte şarkı söylesin. Bu ruh haliyle çalışıyoruz. Dinleyin, izleyin, eşlik edin ve yeni "Veseliy veter" video klibini paylaşın! Bu şarkı her birimiz hakkında! Akkuyu NGS biziz! " ifadelerini kullandı.

Akkuyu NGS sahasında çekilen klip aynı zamanda santralin 4 ünitesindeki ilerlemeyi de gözler önüne seriyor. Çekimleri birinci güç ünitesinin reaktör binasının yanı sıra tesisat bölümünde, Doğu Kargo Terminalinde, hidroteknik yapılarında, eğitim merkezinde, itfaiye biriminde ve diğer tesislerde gerçekleştirilen klip, Akkuyu Nükleer'in youtube adresinden izlenebiliyor.