'Anonymous' DAEŞ'e siber savaş açtı

'Anonymous' DAEŞ'e siber savaş açtı
18 Kasım 2015 06:43:09

Küresel bilgisayar korsanları grubu 'Anonymous', Paris'teki terör saldırılarının ardından DAEŞ örgütüne 'siber savaş' açtı.

Küresel bilgisayar korsanları grubu "Anonymous", Cuma günü Fransa'nın başkenti Paris'te 129 kişinin ölümüne neden olan terör saldırılarının ardından DAEŞ örgütüne "siber savaş" açtı.

Grup, DAEŞ propagandası yapan internet sitelerini ve sosyal medya hesaplarını saldırı düzenleyip kapatacağını ileri sürdü.

Anonymous üyelerinden biri, "PasteBin" platformunda "Biz, kitlesel irade olarak, [DAEŞ'in] korku hükümdarlığınıza son vereceğiz. Bilgisayar korsanları, masum insanların başını kesmenizi, çocukları kaçırıp katletmenizi, sonra da Fransa'da terör saldırıları düzenlemenizi seyretti. Anonymous üyeleri, DAEŞ propagandası yapan internet sitelerini ve kişisel hesapları birer birer kapatacak" diye yazdı.

Grup, DAEŞ bağlantılı internet sitelerine DDoS (Distributed Denial of Service) saldırıları düzenleyeceğini belirtti. İnternet üzerinden çok sayıda istemci bilgisayar kullanılarak yapılan DDoS saldırıları, sunucu bilgisayarın eş zamanlı ve aşırı yüklenerek hizmet veremez hale getirilmesine dayanıyor.