Bahçeli'den muhaliflere; Kongre 2018'de

Bahçeli'den muhaliflere; Kongre 2018'de
Haber Tarihi : 10 Ocak 2016 13:06:07
Son Güncelleme Tarihi : 00 00 0000 00:00:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kongre talebine olumsuz cevap vereceğini açıkladı ve kongre tarihini de 18 Mart 2018 olarak duyurdu.

Bahçeli, partisinin Kızılcahamam kampında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bahçeli olağan üstü kongreyle ilgili bir soruya "Kim ne kadar imza toplarsa toplasın MHP'nin kongre süreci 18 Mart 2018 tarihinde olacaktır" karşılığını verdi.

İşte Bahçeli'nin olağanüstü kongre açıklamaları:

"Bugüne kadar genel merkezimize olağanüstü kongre talebinde bulunan yasaya ve tüzüğe uygun tarzda imzaları toplanıp gönderilmemiştir. Önümüzdeki günlerde bu uygulanırsa MHP, Siyasi Partiler Yasası ve tüzük çerçevesinde gereğini yapacaktır. Bu ille de imzalar geçerli kabul edilip olağanüstü kongre yapacağız anlamı taşımaz. Başkalarının imza toplama hakkı kadar parti yönetimi de partiyi kargaşaya, birtakım kırgınlıklara sebebiyet vermeyecek bir anlayış içinde hareket etme görevi vardır.

Kim imza toplarsa toplasın kongre 2018'de

MHP'nin kongre süreci 18 Mart 2018 tarihinde olacaktır. Ondan öncesi bizi ilgilendiren bir konu değildir. İmzayı kim ne kadar toplarsa toplasın müracaatı halinde kabulü mümkün olmayacak ve yasal haklarını kullanma yolu da açık olacaktır. Bizimle değil, mahkemelerle haklarını savunmalarını tavsiye ederiz"