Başkan Erdoğan'dan AK Parti'ye yeni vizyon

Başkan Erdoğan'dan AK Parti'ye yeni vizyon
Haber Tarihi : 07 Nisan 2024 13:46:35
Son Güncelleme Tarihi : 07 Nisan 2024 14:19:53

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, seçime yönelik önemli mesajlar vererek, "Bundan sonraki süreçte kendimizi hesaba çekip eksiğimizi, fazlamızı tespit edeceğiz" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sonuçları sonrası AK Parti'ye millet odaklı yeni vizyon çizdi. Önümüzdeki yerel seçimler için şimdiden çalışmaların yapılması için talimat veren Erdoğan, millet odaklı bir hazırlık yapacaklarının mesajını vererek, "Ekonomiye odaklanacağız. Mağduriyetleri giderecek çalışmalarımız olacak" vurgusu yaptı.

31 Mart yerel seçimlerinin geride kalmasıyla birlikte yeni dönemin de köşe taşları döşenmeye başladı.

Zaman kaybetmeden AK Parti'nin yetkili kurumları ve kurmaylarıyla görüşen Başkan Erdoğan, seçime ilişkin önemli tespitlerde bulundu, AK Parti ve hükümetin yeni dönemde atacağı adımları belirledi.

'Ekonomiye odaklanacağız'

Bir kez daha millet odaklı yapılan çalışmada, ekonomi bazlı yeni yol haritası çizildi.

Önümüzdeki yerel seçimlere kadar 4 yıllık bir süreç olduğu hatırlatan Erdoğan, "Seçim analizi yaparken artık ekonomiye odaklanacağız. Bu konuda özellikle dar ve sabit gelirliler için mümkün olan adımları atacağız." diyerek net bir mesaj verdi.

'Kendimizi hesaba çekeceğiz'

Böylelikle önümüzdeki süreçte neler yapılması gerektiğini anlatan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Sonuçlar elbette ki hepimizi üzdü. Hayatta kaybetmek de var. Biz inanan insanlarız. Bunda da bir hayır vardır diyeceğiz. Bundan sonraki süreçte kendimizi hesaba çekip eksiğimizi, fazlamızı tespit edeceğiz. Önümüzde, seçimlere kadar yeterli bir dönem var. Bu dönemi iyi değerlendirmemiz lazım. Bu süreci çok iyi yönetip, yine milletin gönlüne gireceğiz."

Sabah'ın haberine göre; Erdoğan, bu yerel seçimlerde katılımın az olmasına da dikkat çekerek talimat verdi. Böylelikle ekipler, analizler yaparak direkt vatandaşın görüşünü ortaya koyacak.

Küskün seçmen dinlenecek

Başkan Erdoğan konuya ilişkin talimatında, "Sandığa küsen vatandaşlarımızı iyi analiz edeceğiz. Neden böyle bir tavır sergilendiğini iyi anlayacak ve gerekenleri yapacağız." vurgusu yaptı.

Emeklilere ayrı çalışma

Emekliler ve dar gelirli vatandaşlar için de ayrı bir çalışma yürütüleceğini belirten Erdoğan, "Mağduriyet oluştu. Bu mağduriyetleri giderecek çalışmalarımız olacak. Ekonomik program ve bütçe kapsamında gerekli adımlar zaman içinde atılacak." İfadeleriyle yeni döneme emin adımlarla hazırlanacaklarının mesajını verdi.

Akşam Gazetesi