Bugün TV’den PKK propagandası

Bugün TV’den PKK propagandası
17 Ekim 2015 04:00:52

Bugün TV'de dün akşam katıldığı canlı yayında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayana HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş skandal bir açıklamaya daha imza attı.

Kendisine yöneltilen ''Şehit cenazesine niye Selahattin Demirtaş gitmiyor?'' şeklindeki soruya, kendisinin şehit cenazelerine gittiğini ve bunun örnekleri olduğunu belirterek cevap veren Demirtaş, konuşmasının devamında Başbakan ve Cumhuriyet tarihinde bir devlet yetkilisinin neden bir PKK'lının ailesinin acısını paylaşmadığını sordu.

'Başbakan bir PKK'lı ailesinin acısını paylaştı mı?'

HDP teşkilatlarına ''Asker, polis cenazesi bizim cenazemiz, ayrım yapmayın, taziyelerine gidin, cenazelerine gidin. Ailesi bizim vatandaşımız acılarını paylaşın.'' diye sürekli söylediklerini ve bunu acıların ayrışmaması için yaptıklarını söyleyen Selahattin Demirtaş, kendisine yöneltilen ''Şehit cenazesine niye Selahattin Demirtaş gitmiyor?'' şeklindeki soruya ise;

''Ben gittim, örnekleri var. Başbakan'a sorun ömrü hayatında bir PKK'lının ailesinin bırakın taziyeyi acısını paylaştı mı? Annesinin babasının acısından üzüntü duyuyorum dedi mi? Bir devlet yetkilisi Cumhuriyet tarihinde bunu yapabilmiş mi? Sadece bir PKK'lı demiyorum. Bir isyan liderin acısını paylaş mı? Yok örneği. Bunlar kuzu koyun değil. Bunlar da ana baba evladı'' şeklinde cevap verdi.