VF kat sağ

'CHP'li başkan tekme tokat dövdü' iddiası

'CHP'li başkan tekme tokat dövdü' iddiası
Haber Tarihi : 25 Haziran 2015 08:21:00
Son Güncelleme Tarihi : 00 00 0000 00:00:00

'CHP'li başkan tekme tokat dövdü' iddiası

Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın elektrik mühendisi Gülnihal Özdilek'i odasında tekme tokat dövdüğü iddia edildi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın başı şimdi de bir kadın personeline şiddet uyguladığı iddiasıyla dertte.

Silivri Belediyesi'nde elektrik mühendisi olarak görev yapan Gülnihal Özdilek, Başkan Işıklar'ın kendisine şiddet uyguladığını, yumruk attığını iddia ederek Silivri Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Başkan Işıklar'ın CHP kadın kollarının düzenlediği 'Kadına şiddete hayır' etkinliğine katıldığı öğrenildi.

Özdilek, Silivri Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği ifadesinde, Belediye Başkanı Işıklar ile 2009'dan beri kavgalı olduklarını anlattı. Elektrik mühendisi Özdilek'i defalarca işten çıkarmaya çalışan Işıklar, bu denemelerinde başarısız oldu. Özdilek, "Işıklar ile 1,5 yıldır ne yüz yüze ne de telefonda konuştum. Kendisiyle hiç karşılaşmadım. Olay günü odamda çalışıyordum" dedi.

KÜFÜR, TEKME, TOKAT

Özdilek olayı, "Özcan Işıklar odama girdi. Kapı ve pencereyi kapattı. Sen benim başımın belası mısın diyerek üzerime yürüdü. Ben de 'Siz beni dinlediniz mi Başkanım' dedim. Daha sonra 'Seni ne dinleyeceğim' diyerek bana saldırmaya başladı. Hatırladığım kadarıyla sandalyem devrildi ve ben başımı ve boynumu çarptım. Özcan Işıklar bana hem yumruk hem de tekmeler atıyordu. Küfürler savuruyordu" şeklinde anlattı.(Akşam)