Erdoğan'a hakaret ödüllendirildi!

Erdoğan'a hakaret ödüllendirildi!
23 Haziran 2015 08:31:02

Erdoğan'a hakaret ödüllendirildi!

Kulu Asliye Ceza Mahkemesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edeni değil hakareti deşifre eden Gazeteci Aslan Değirmenci'yi cezalandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağza alınmayacak hakaretler sıralayan SGK Müdürünü deşifre eden arkadaşımız Aslan Değirmenci hakkında açılan dava skandal bir kararla sonuçlandı.

2013'de Konya İli Kulu İlçesi SGK Müdürlüğü görevi yürüten Hüseyin Çetin'in SGK'nın tüm adreslerine mail atarak dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiğini  'Milat Gazetesi'nde yayınladığı haber ile deşifre eden Gazeteci Yazar Aslan Değirmenci, mahkeme tarafından adli para cezasına çarptırıldı. Hakaret eden memurun ise SGK Yönetim Kurulu üyeleri tarafından kendi isteği doğrultusunda Ankara'ya atandığı öğrenildi.

Dönemin  SGK Müdürü Hüseyin Çetin'in Erdoğan'a hakaretleri belgelerle ispatlanmasına rağmen Kulu Asliye Ceza Mahkemesi haberde arkadaşımız Aslan Değirmenci'nin Çetin'e hakaret ettiğini öne sürerek 105 gün adli para ile cezalandırdı.

Hüseyin Çetin'in kurum mailinden servis ettiği yazıyla dönemin Başbakanı Erdoğan'ın '2 ayyaş' sözüne gönderme yaparak "Senin gibi kafası ayıklar 10 senede peşkeş çekerken memleketi, kafamız kıyak sanma biliyoruz ne haltlar yediğini. Hesap günü görüşürüz..." dediği tespit edilmişti.

SGK'da memur olan bir şahsın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına hakaret etmesini es geçen mahkemenin skandal kararını, "Devletin başına hakaret eden memura zırh giydirilirken, belgeleriyle hakareti deşifre eden ben ceza alıyorsam, hukuk mu guguk mu? diye sormak gerekiyor" şeklinde değerlendirdi. Skandalın hukuki olarak peşini bırakmayacağını ifade eden Değirmenci, SGK'nın tavrının da sorgulanması gerektiğini belirtti.

HAKARETİ KİM ÖDÜLLENDİRİYOR?

Öte yandan hakaretleri belgelenen bir memurun halen SGK Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından korunduğu, soruşturma sırasında göstermelik Eskişehir'e gönderildiği, dava sonucunda ise kendi isteği doğrultusunda atamasının Ankara'ya yapıldığı öğrenildi. SGK'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağza alınmayacak hakaretler sıralayan memur hakkında ödüllendirme gibi yaptığı atamanın nedeni de merak ediliyor.