Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun iddiaları tepki

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun iddiaları tepki
26 May 2022 20:47:33

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'kaçış' iddialarına ilişkin "Bir Cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni'ne katıldı.

Erdoğan, törende yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu'nun iddialarına değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözlere ilişkin de "Bir Cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu ne dedi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir kaçış planının anatomisi" sözleriyle duyurup sosyal medyadan yaptığı açıklamada

Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve ailesinin yurt dışına çıkma hazırlığındığını ve bunun için kaynak oluşturduğunu öne sürdü ve şunları söyledi:

"Ülkeyi Kataristan'a dönüştürenler, Katar'a gider diye beklersiniz ya… Biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok, İlk uçakla geriye gönderirler bunları. ABD kanunlarının arkasına ise gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, Hukuka sığınmak için ABD'ye kaçmak istiyorlar" dedi.